PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 31. maijs

Alīda, Jūsma

Atzinīgs vērtējums par jauno vides izglītības programmu Nacionālajā botāniskajā dārzā
Atzinīgs vērtējums par jauno vides izglītības programmu Nacionālajā botāniskajā dārzā
Foto: Nacionālis botāniskais dārzs
Skolēnu rudens brīvdienas pavadījām aktīvi mācoties un darbojoties kopā ar bioloģijas un dabaszinību skolotājiem no visas Latvijas! 2 piepildītas dienas, 4 semināri, 143 izsniegtas apliecības un 10 ar atzinīgiem vērtējumiem, noderīgām atziņām un ieteikumiem piepildītas stundas kopā ar skolotājiem, lai aprobētu topošā Vides Izglītības centra BOTANIA jauno mācību nodarbību metodisko materiālu 1.-12. klasei.

Laiks semināros “Dabaszinību un bioloģijas metodika Nacionālajā botāniskajā dārzā un vides izglītības centrā BOTANIA 1. – 12. klasei,” kopā ar dabaszinību un bioloģijas skolotājiem pagāja iepazīstot un vērtējot astoņus jaunos mācību nodarbību komplektus, kurus izstrādāt mums palīdzēja Skola2030 dabaszinību un bioloģijas ekspertes un skolotājas Ingu Avotiņa no Mazsalacas vidusskolas un Sandra Ziemele no Ogres Valsts ģimnāzijas:

  1. Iepazīsimies, es esmu augs!
  2. Selekcija – baudai, biznesam, zinātnei
  3. Augu vairošanās. Zieda stāsts
  4. Dzīvības procesi
  5. Evolūcija. Augu adaptācijas
  6. Augs ir dzīvs!
  7. Augu nozīme cilvēku dzīvē
  8. Augi un maņas

vides_progr.JPG

Laiks ritēja aizrautīgi pildot uzdevumus un dedzīgi diskutējot par pielietotajām mācību metodēm un integrētajiem Skola2030 sasniedzamajiem rezultātiem. Paldies Bioloģijas skolotāju asociācijai un visiem semināra dalībniekiem par aktīvu kopā līdzdarbošanos un atsaucību! Pedagogu viedokļi, pieredzes un ieteikumi mums ir ļoti svarīgi, lai pilnveidotu un paplašinātu vides izglītības programmas ar mērķi būt par atbalstu un palīgu pedagogiem īstenojot valsts izglītības standartus un Skola2030 uzdevumus ārpusskolas vidē – Nacionālajā botāniskajā dārzā.

Paldies Wing Space komandai par iedziļināšanos mācību nodarbību tēmu saturā, par ērta un viegli uztverama dizaina izveidi pirmajiem astoņiem mācību nodarbību komplektiem Vides izglītības centram “Botania”. Tos veidojām ar jaunu – “3 soļu” pieeju, ietverot metodiskos materiālus darbam skolā pirms un pēc konkrētās tēmas apguves Vides izglītības centrā “Botania”.

Pieeja mācību materiāliem skolotājiem un mācību nodarbību apmeklējuma rezervācijas atvēršana jaunajā Vides izglītības centrā “Botania” plānota 2024. gada pirmajā ceturksnī.

Jaunā vides izglītības programmas izstrāde notiek Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansēta projekta “Vides izglītības programmas pilnveidošana un paplašināšana Nacionālajā Botāniskajā dārzā” ietvaros.

logo_laf.JPG