Tie skolēniem ļauj iejusties studenta ādā un, iespējams, labāk saprast, kur un ko mācīties tālāk pēc vidusskolas. Studentu ēnošanas iespēja augstskolās jau kļuvusi par visai populāru pasākumu, vēsta laikraksts Diena.

Rīgas Tehniskā universitāte skolēnu brīvlaikā no 17. līdz 21. martam organizē projektu Seko studentam. Tajā skolēniem būs iespēja vienu dienu pavadīt kopā ar kādu RTU studentu un izzināt viņa ikdienu lekcijās, laboratorijas darbos, semināros, praktiskajās nodarbībās un bibliotēkā. Piedaloties projektā Seko studentam, skolēni varēs iepazīties arī ar RTU ārpusstudiju aktivitātēm: sporta komandām, kultūras kolektīviem un RTU Studentu parlamenta darbību. Dalībai projektā skolēni aicināti pieteikties līdz 3. martam, aizpildot pieteikuma anketu.

Līdzīgu iniciatīvu nedēļā no 17. līdz 23. martam skolēniem organizē arī Liepājas Universitāte. Pasākumā Studenta kurpēs skolēni varēs ēnot studentus, iepazīt studiju programmas, kā arī ielūkoties augstskolas lekcijās un ārpusstudiju norisēs. Šim pasākumam skolēni var pieteikties līdz 12. martam, rakstot uz epastu: karlina.mikne@liepu.lv, norādot vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru, epastu, skolu un studiju programmu, kurai vēlas sekot.

Arī Latvijas Universitāte tradicionāli pavasara sākumā rīko pasākumu vidusskolēniem Studenta kurpēs, aicinot topošos studentus dienas garumā iepazīt studenta ikdienu viņu interesējošajā studiju programmā. Šogad pieteikšanās pasākumam notiek no 22. februāra līdz 10. martam, bet pats pasākums notiks no 31. marta līdz 4. aprīlim. Skolēniem no visas Latvijas šajā laikā būs iespēja viesoties Latvijas Universitātes fakultātēs un vienu dienu pavadīt kopā ar studentu, piedaloties studiju procesā: lekcijās, semināros, laboratorijās un praktiskajos darbos. Papildu informācija: www.lu.lv/studentakurpes.