PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

9367.jpeg
Foto: wavebreakmediamicro / 123RF
No nākamā gada 1.septembra Rīgā brīvpusdienas tiks nodrošinātas visiem 5. līdz 9.klašu skolēniem, kuri mācās pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs.

Tā vakar, 15.decembrī, lēma Rīgas dome.

Ēdināšanas izmaksas netiks segtas izglītojamiem, kas apgūst pamatizglītības programmu ārpus izglītības iestādes, neklātienes un tālmācības formā, pašvaldības vakara (maiņu) vidusskolās vakara maiņā, kā arī izglītojamiem, kas ir sasnieguši pilngadību, informē ziņu aģentūra LETA.

Dome arī lēma, ka no janvāra par pusdienām Rīgas skolās varēs norēķināties ar "Rīgas satiksmes" Skolēna e-karti. Šī karte katram skolēnam pirms brīvpusdienu saņemšanas būs jāvalidē izglītības iestādes ēdināšanas telpā izvietotajā e-kartes reģistrēšanas terminālī.

No 2016.gada 1.janvāra Rīgā skolēniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm nodrošinās bezmaksas ēdināšanu, bet ar septembri - arī visiem 5.-9.klašu skolēniem. Šim mērķim 2016.gada budžetā ieplānots finansējums 3,4 miljonu eiro apmērā.

Jau tagad 1.-4.klašu skolēni visā Latvijā saņem brīvpusdienas, ko finansē valsts.

Speciālu validatoru jeb terminālu iegāde un uzstādīšana Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs "Rīgas satiksmes" Skolēnu e-kartes funkcijas nodrošināšanai ēdināšanas pakalpojumu apmaksā kopumā izmaksās 145 000 eiro un šīs izmaksas segs SIA "Rīgas karte".