Nometnē “ALFA” skolēniem šogad plānotas izglītojošas nodarbības dabaszinātņu jomas priekšmetos - fizikā, ķīmijā, bioloģijā, matemātikā un datorzinātnēs. Nodarbības vadīs Latvijas vadošie jomas profesionāļi, zinātnieki un pētnieki. Skolēnus sagaida arī dažādas sportiskas, radošas un atraktīvas brīvā laika aktivitātes nometnes pedagogu vadībā.

“Šogad, kad mācību gadu skolēni pavadījuši mājās pie datora ekrāniem, ir ļoti svarīgi pavadīt daudz laika svaigā gaisā un iepazīt jaunus cilvēkus. Papildus tam šajā nometnē liels uzsvars tiks likts plašai un dziļai zināšanu apguvei. Sekojot līdzi mūsdienu tendencēm, kārtīgāk iedziļināsimies mākslīgā intelekta jautājumos. Skolēnus izglītos vairāki sabiedrībā plaši pazīstami lektori,” par nometni “ALFA” stāsta tās vadītājs Aigars Langins.

Nometnē “ALFA” šogad piedalīsies 30 talantīgi skolēni, kuri 2020./2021. mācību gadā pierādījuši savas spējas dabaszinātņu jomā. No izglītības iestādēm Latvijā pārstāvētākā nometnē būs RTU Inženierzinātņu vidusskola ar 13 skolēniem. Piedalīsies arī skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts Klasiskās ģimnāzijas, Mārupes Valsts ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Druvas vidusskolas un Rīgas Juglas vidusskolas.

“Ceru, ka nometne paliks atmiņā kā īpašs vasaras piedzīvojums, kas to padarīs par īpašu 2021. gada vasaru ar jauniem atklājumiem, pārsteigumiem, emocijām un draugiem. Iespējams, šī kļūs par līdz šim labāko vasaru manā dzīvē! Nometni gaidu tikpat ļoti kā gaidīju savu piekto dzimšanas dienu un tas, ka tā notiks klātienē, kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, ir kā sprakšķoša svecīte uz dzimšanas dienas kūkas! Iespēja piedalīties ir pierādījums tam, ka jebkuru grūtību pārvarēšana mācībās ir tā vērta,” par dalību nometnē stāsta viena no tās dalībniecēm - RTU inženierzinātņu vidusskolas skolniece Klara Kuzņecova.

Skolēnu dalība nometnē “ALFA” ir balva par izciliem mācību sasniegumiem 2020./2021. mācību gadā un tai izvirzītie skolēni tajā piedalās bez maksas. Latvijas skolēnu dalība nometnē īstenota ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.