PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

«Demola Latvia» aicina uzņēmumus iesaistīt talantīgus studentus inovāciju radīšanā
«Demola Latvia» aicina uzņēmumus iesaistīt talantīgus studentus inovāciju radīšanā
Foto: pexels
Inovāciju platforma «Demola Latvia» līdz 30. novembrim aicina pieteikties uzņēmumus, kas ir ieinteresēti sadarboties ar studentiem novatorisku risinājumu izstrādē un ieviešanā.

«Demola Latvia» 2022. gada pavasara sezona ilgs no februāra līdz jūnijam, starpdisciplinārām studentu komandām pētot un izstrādājot risinājumus uzņēmumu un organizāciju definētām problēmsituācijām. Pieteikšanās uzņēmumiem šeit.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. To īsteno Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte. Septiņu gadu laikā tajā iesaistījušies vairāk nekā 100 uzņēmumu, piemēram, «Swedbank», «Maxima», «Balticovo», «T2T», «Latvenergo», «Conexus Baltic Grid», «Omniva», «Starptautiskā lidosta Rīga» un daudzi citi. Virkne uzņēmumu piedalās atkārtoti, apliecinot programmas vērtību. Piedaloties «Demola Latvia», uzņēmumi bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienes kompānijā jaunas kompetences un idejas, iegūt inovatīvu un ieviešamu risinājumu. Daudzas kompānijas iegādājušās studentu risinājumus, tos attīsta un īsteno dzīvē.

"Dalība programmā ir vērtīga iespēja uzņēmumiem pozicionēt sevi topošo speciālistu acīs kā labu un uz inovācijām vērstu darba devēju. Tā ir arī iespēja izveidot kontaktus ar motivētiem un talantīgiem studentiem un, iespējams, turpināt sadarbību ar viņiem pēc programmas noslēgšanās. Par vietu starpdisciplinārajā komandā konkurē vidēji pieci studenti, uzņēmumam ir iespēja piedalīties komandas komplektēšanā," pauž "Demola Latvia" koordinatore Līva Stūrmane.

Problēmsituāciju izpētes un risinājuma izstrādes laikā ar studentiem strādā pieredzējuši mentori, eksperti un komandu vadītāji, komandas saņem līdz 2500 eiro lielu finansējumu ideju validēšanai un prototipēšanai.

Uzņēmumi var pieteikt problēmsituācijas ļoti plašā nozaru un tēmu lokā. Piemēram, šā gada rudens sezonā tās saistītas gan ar IT un dažādu tehnisku risinājumu izpēti un izstrādi, gan mārketingu un pat tekstilmateriālu otrreizēju pārstrādi. Studentu komandas meklē arī optimālākos veidus, kā pilnveidot mobilitāti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, izstrādā rīkus, kas motivēs vairāk kustēties bērnus un pusaudžus ar traumām, palielinātu svaru, onkoloģiskām saslimšanām vai ierobežotām pārvietošanās iespējām, un attīsta idejas, kā uzlabot dažādu pasažieru grupu piekļuvi Čiekurkalna dzelzceļa stacijai.

Izstrādātos risinājumus studentu komandas prezentēs 15. decembrī.

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»).