PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 21. maijs

Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

7982.jpeg
Foto: antoniodiaz / 123RF
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija atlika deputātes Jūlijas Stepaņenko priekšlikuma skatīšanu.

Paustais priekšlikums paredz, ka izglītības sistēmai jānodrošina izglītojamā tikumiskā audzināšana saskaņā arī ar tādām vērtībām kā ģimene un laulība.

Paredzēts, ka pie opozīcijas deputātes Jūlijas Stepaņenko iesniegtā priekšlikuma modificēšanas strādās šajā jautājumā ieinteresētie deputāti, informē ziņu aģentūra LETA.

J. Stepaņenko uzskata, ka Izglītības likumā vajadzētu nostiprināt ideju par tikumiskās audzināšanas virzienu, kas "atbilst Satversmē aizsargājamām sabiedriskām vērtībām - laulība un ģimene, vienlaikus nepieļaujot skolās tādu materiālu izplatīšanu, kas var negatīvi ietekmēt skolēnu tikumisko, estētisko, fizisko un intelektuālo attīstību".

Politiķe apgalvo, ka "pēdējos gados vairākkārt notikuši mēģinājumi mainīt priekšstatus par to, kas ir par valsts nākotni un attīstību domājoša ģimene", kaut arī "Satversme aizsargā tradicionālu ģimeni un tās vērtības". J. Stepaņenko domā, ka "šādas manipulācijas ar bērniem" tiekot veiktas izglītības iestādēs vecumā, kad viņiem tikai veidojas zināšanas par lietu kārtību un procesiem sabiedrībā.

"Uzticot bērnus izglītības iestādei, mēs gribam būt pārliecināti, ka tā sniegs bērnam drošas un veiksmīgas dzīves pamatus un nekropļos bērna dzīves uztveri, bet gan audzināšanā pieturēsies pie tradicionālām pamatvērtībām," pauž deputāte.

J. Stepaņenko mudina likumā ierakstīt atsauci uz Satversmi, kurā teikts, ka "valsts aizsargā un atbalsta laulību - savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības".