PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Dodies ar klasesbiedriem digitālā piedzīvojumā uz Ventspili!
Dodies ar klasesbiedriem digitālā piedzīvojumā uz Ventspili!
Foto: Ventspils Digitālais centrs
Pirmie siltie saules stari un izplaukušie sniegpulkstenīši mums ziņo, ka pavasaris beidzot ir klāt! Dienām kļūstot garākām un gaisā virmojot pavasara smaržai, tā vien gribas pēc iespējas vairāk laika pavadīt ārpus mājām un doties kādā aizraujošā piedzīvojumā kopā ar draugiem. Ventspils Digitālais centrs aicina skolēnus no visas Latvijas ciemos uz Ventspili, kā vienu no ekskursijas galamērķiem izvēloties Digitālā centra tehnoloģiju darbnīcas, kas pieejamas arī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros!

Izmanto iespēju doties ekskursijā ar “Skolas somu”!

Ventspils Digitālais centrs papildus savam tehnoloģiju darbnīcu klāstam ir sagatavojis arī 6 audiovizuālās darbnīcas, kuras iespējams apmeklēt programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, tādējādi skolēniem, radoši darbojoties ar tehnoloģijām, ir iespēja iepazīt Latviju – tās dabu, vēsturi, kultūru, tradīcijas, un mākslu. 

Darbnīcās skolēniem būs iespēja iejusties datorgrafikas mākslinieku, fotogrāfu un filmētāju lomās, kā arī pašiem izveidot dažādus digitālās mākslas darbus, piemērām, 3D modeļus, animācijas, fotoattēlus, video un citus.

Darbnīcas, kuras iespējams apmeklēt programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros:

 • Digitālās mākslas darbnīca;
 • Datorgrafikas  darbnīca;
 • Datoranimācijas darbnīca;
 • Trīs dimensiju (3D) mākslas darbnīca;
 • Digitālā foto darbnīca;
 • Digitālā video darbnīca.

 

Pieteikties programmas “Latvijas skolas soma” atbalstam var ikviena skola, tāpēc Digitālais centrs aicina visas Latvijas skolēnus piedalīties tehnoloģiju nodarbībās gan klātienē Ventspils Digitālajā centrā, gan aicinot Digitālā centra mācībspēkus pie sevis ciemos uz vietas skolā, gan attālināti - tiešsaistē. Darbnīcas ir veidotas noteiktiem vecumposmiem, sākot no 1. līdz pat 12. klases skolēniem, un plānotas tā, lai skolēniem nodrošinātu daudzpusīgu darbošanos. Visa informācija par programmas piedāvājumu pieejama šeit, savukārt pieteikties darbnīcām, ko atbalsta “Latvijas skolas soma”, iespējams šeit.

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir dažādot mācību procesu un padarīt to interesantāku, piedāvājot valsts apmaksātu iespēju Latvijas skolēniem ārpus skolas telpām apgūt dažādas ar Latviju saistītas mācību tēmas, tādējādi veicinot izpratni par Latvijas kultūru un tās izpausmēm.

Digitālā centra plašajā tehnoloģiju darbnīcu piedāvājuma klāstā ikviens atradīs sev ko piemērotu!

Tāpat Ventspils Digitālais centrs aicina apmeklēt tehnoloģiju darbnīcas, kurās būs iespēja radoši izpausties un ar tehnoloģiju palīdzību pašiem radīt dažādas interesantas lietas par sev saistošām tēmām. Jāpiebilst gan, ka šajā sarakstā minētās tehnoloģiju darbnīcas nav finansējamas no programmas “Latvijas skolas soma” līdzekļiem:

 • Reklāmdrukas darbnīca: uzlīmju veidošana, bandanu, krūzīšu u.c. priekšmetu apdruka;
 • Digitālā foto un video darbnīca: dažādu video, foto efektu izmantošana un attēlu apstrāde.
 • Robotikas darbnīca: iespēja darboties ar Bee-Bot, Dash, LEGO WeDo, LEGO Mindstorms, LEGO Spike; Ozobot, Edison un Sphero bolt robotiem, atbilstoši skolēnu vecumam;
 • Datorgrafikas darbnīca: dažādu attēlu, animāciju vai aplikāciju veidošana;
 • Digitālās māksla darbnīca: dažādu digitālu māksla darbu izveide;
 • 3D datorgrafikas darbnīca: darbošanās ar daudzveidīgām programmām 3D modeļu izveidei;
 • Elektrisko ķēžu un programmēšanas darbnīca: iespēja veidot kontrolierus ar MakeyMakey, veidot elektriskas ķēdes un programmēt, izmantojot LittleBits magnētiskos blokus, veidot inženiertehniskus risinājumus ar Micro:bit mikrodatoriem;
 • STEM darbnīca: darbošanās ar tehnoloģijām STEM jomu satura apguvei;
 • Minecraft darbnīca: dažādu mācību priekšmetu apguve caur atvērtās pasaules tipa spēli Minecraft Education Edition.

 

Nodarbību tēmas un saturu iespējams pielāgot attiecīgi skolēnu vecumam. Ar pilnu informāciju par Ventspils Digitālā centra tehnoloģiju darbnīcām, laikiem un cenrādi var iepazīties šeit: www.adre.se/darbnicas. Darbnīcas iespējams organizēt klātienē Ventspils Digitālajā centrā, tiešsaistē, kā arī Digitālā centra pasniedzēji labprāt dosies ciemos uz skolām!

Lai pieteiktos vai saņemtu papildus informāciju, aicinām sazināties ar Ventspils Digitālā centra pārstāvi Gunu Stepiņu pa tālruni: 28632351 vai e-pastu: [email protected].

Uz tikšanos Ventspilī un Digitālā centra darbnīcās!

Reklāmraksts