PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Meldra, Meldris, Melisa

E-klase sniedz atbalstu attālināta mācību procesa organizēšanai ārkārtas situācijas apstākļos
E-klase sniedz atbalstu attālināta mācību procesa organizēšanai ārkārtas situācijas apstākļos
Foto: pexels
Lai nodrošinātu efektīvu attālinātu mācību procesu ārkārtējā situācijā, no 23.marta līdz 14.aprīlim E-klase visiem lietotājiem piešķir iespēju izmantot “Ģimenes komplekta” priekšrocības.

Sakarā ar izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 14.aprīlim mācībām Latvijas skolās jānotiek attālinātā formā, kas nozīmē, ka mācību procesā skolēnam jāsaņem darba uzdevumi, kuru izpilde jāveic individuāli.

“Vecākiem un skolēniem jāņem vērā, ka attālināta mācīšanās skolēnam būs saistīta ar regulāru E-klases lietošanu, lai saņemtu skolotāja uzdevumus, komunicētu ar skolotāju un piedalītos skolotāja organizētajās interaktīvā darba sesijās. Tāpēc jau šobrīd aicinām pārbaudīt vai skolēnam ir aktīvs E-klases profils un pieejama sava parole. Atgādinām, ka skolēniem ir atšķirīgs E-klases profils un viņa funkcijas atšķiras no vecāku profila,” informē E-klases vadītājs Jānis Kaģis.

Savukārt, lai vecākiem atvieglotu informācijas saņemšanas procesu, aicinām iepazīties ar automātiskajām paziņojumu saņemšanas iespējām E-klases sadaļā “Notifikācijas,” kas piedāvā automātiski pārsūtīt vecākiem adresētās skolotāju vēstules E-klases pastā uz vecāku e-pastu, kā arī nekavējoties saņemt informāciju par skolotāja ziņojumiem. Tāpat šajā sadaļā iespējams pieslēgt iespēju saņemt skolēna dienas atzīmju un kavējumu apkopojumu.

Atgādinām, ka, lai realizētu skolotāja vadītu mācīšanos, E- klasē ir pieejama ērta un funkcionāla mācību organizēšanas iespēja, kuras ietvaros pedagogiem ir iespējams izsūtīt skolēniem aktuālos mācību materiālus, pārbaudes darbus un citus atbalsta materiālus gan failu veidā, gan saišu veidā, novirzot skolēnus uz citiem informācijas resursiem, piem., uzdevumi.lv, soma.lv u.c. Savukārt skolēniem būtiski regulāri sekot līdzi saņemtajai informācijai, izmantojot savu E-klases profilu.

E-klase ir būtiska izglītības sistēmas sastāvdaļa, ko ikdienā lieto 25 000 skolotāju un 150 000 ģimeņu visā Latvijā. Jau vairāk nekā 15 gadus uzņēmums nodrošina iespēju attālināti veikt efektīvu informācijas apmaiņu, sadarbojoties dažādām iesaistītajām pusēm – skolēniem, vecākiem, skolotājiem, mācību satura veidotājiem, pašvaldībām, kā arī izglītības un valsts iestādēm.