PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

DSC09784.jpg
Foto: E-klase
Šogad pirmo stipendiju izaugsmei, ko E-klase sadarbībā ar “Vītolu fondu” piešķir erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 10. klašu fināla uzvarētājam, saņēmis Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Huberts Zimackis.

Huberts spēlē “Gudrs, vēl gudrāks” piedalās jau no septītās klases un vairākkārt izcīnījis iespēju aizstāvēt savas zināšanas fināla kārtās. Taču uzvaru izcīnījis pirmo reizi un uzskata, ka šī ir veiksmes spēle, kurā lielu lomu spēlē spēlētāju reakcijas ātrums un tēmas izvēle.

“Man ļoti patīk eksaktās zinātnes – bioloģija, ķīmija un ģeogrāfija. Savu nākotni vēlos saistīt ar medicīnu, kļūstot par oftalmologu vai otolaringologu. Brīvajā laikā spēlēju klavieres un ērģeles, kā arī dejoju tautas dejas un dziedu korī,” par sevi stāsta Huberts.

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Vēsma Poplavska savu skolēnu rakturo kā klases erudīts, kas ikdienā ļoti daudz mācās un iegulda ļoti lielu darbu: “Lai gan viņš jau ir izlēmis par ko vēlas kļūt, viņš vienalga mēģina sevi attīstīt visās jomās. Huberts, papildus mācībām, piedalās arī dažādos konkursos un olimpiādēs. Mēneša sākumā Huberts ieguva zelta medaļu 42. bioloģijas valsts olimpiāde 10.klases grupā.”

Jau ziņots, ka E-klase sadarbībā ar “Vītolu fondu” piešķirs 3 stipendijas kopumā 3000 eiro vērtībā Latvijas televīzijas konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” vidusskolas posma finālu uzvarētājiem.

10. un 11. klašu konkursa finālu uzvarētāji katrs saņēma 500 eiro lielu stipendiju izaugsmei, savukārt 12. klases fināla uzvarētāja 2000 eiro lielu stipendiju.

E-klases sadarbība ar “Vītolu fondu” tiek īstenota jau kopš 2014. gada, kad tika piešķirta pirmā E-klases stipendija.