PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Meldra, Meldris, Melisa

DSC09181.JPG
Foto: E-klase
Šogad trešo stipendiju izaugsmei, ko E-klase sadarbībā ar “Vītolu fondu” piešķīrusi konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” 12. klašu fināla uzvarētājam, saņēmusi Lāsma Neiceniece no Rudzātu vidusskolas.

Lāsma atzina, ka līdzīgi kā pārējie konkursa uzvarētāji tam nav īpaši gatavojusies, jo visu laiku esot zinātkāra, daudz lasa un interesējas par lietām, kas notiek apkārt.

Jaunietes mīļākais mācību priekšmets ir bioloģija, kas viņai vislabāk padodas, ar to Lāsma plāno saistīt arī savu nākotni. Tieši bioloģijas jautājumi bijuši tie, kuri palīdzēja uzvarēt finālā.

Kā tērēs iegūto stipendiju, Lāsma vēl nav izlēmusi, jo viņai uzvara nākusi kā liels pārsteigums un nav bijis laika par to padomāt.

Par savu nākotnes studiju vietu viņa izraudzījusi Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti, kur studijas plāno uzsākt septembrī.

Lāsma lielāko pateicību velta savām Rudzātu vidusskolas skolotājām, īpaši bioloģijas skolotājai, jo tieši viņa jaunietei radījusi vislielāko interesi par bioloģijas priekšmetu. Pateicība arī ģimenei un klasesbiedriem, kuri klātienē atbalstīja finālisti.

Klases audzinātāja Anita Skrauča uzsvēra, ka Rudzātu vidusskola ir vieta ar īpašu auru, tradīcijām un disciplīnu, tieši bioloģija un dabaszinības esot skolas stiprā puse.

Skolotāja atzina, ka lepojas ar saviem audzēkņiem - inteliģentiem, zinošiem, spēcīgiem skolēniem, kuri mācās paši un māca arī skolotāju, tā pilnveidojot viens otru.

Jau ziņots, ka E-klase sadarbībā ar “Vītolu fondu” piešķirs 3 stipendijas kopumā 3000 eiro vērtībā Latvijas televīzijas konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” vidusskolas posma finālu uzvarētājiem.

10. un 11. klašu konkursa finālu uzvarētāji katrs saņēma 500 eiro lielu stipendiju izaugsmei, savukārt 12. klases fināla uzvarētāja 2000 eiro lielu stipendiju.

“Stipendijas piešķirtas ar mērķi sniegt atbalstu skolēnu izaugsmei un tiks pasniegtas motivētiem un zinošiem jauniešiem, kuri savas spējas un erudīciju pierādīs konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” vidusskolas posma finālos,” pauž E-klases vadītājs Jānis Kaģis.

E-klases sadarbība ar “Vītolu fondu” tiek īstenota jau kopš 2014. gada, kad tika piešķirta pirmā E-klases stipendija.