PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Meldra, Meldris, Melisa

8455.jpeg
Foto: dolgachov / 123RF
Latvijas jaunieši aktīvāk par saviem vienaudžiem Eiropas Savienībā (ES) piedalās pašvaldības, valsts un ES vēlēšanās, liecina jaunākā Eirobarometra aptauja.

Vaicāti, vai pēdējo trīs gadu laikā ir piedalījušies jebkādās politiskās vēlēšanās pašvaldības, reģionālā, valsts vai ES līmenī, 56% Latvijas jauniešu norādījuši, ka piedalījušies vēlēšanās pašvaldības līmenī, 68% - valsts līmenī, bet 35% - ES līmenī.

Salīdzinājumam - 47% jauniešu ES norādījuši, ka piedalījušies vēlēšanās pašvaldības līmenī, 43% valsts līmenī, bet 31% - ES līmenī, informē ziņu aģentūra LETA.

Tikmēr 37% ES jauniešu norādījuši, ka pēdējo trīs gadu laikā piedalījušies vēlēšanās reģionālā līmenī, kamēr Latvijā - 4%.

Tāpat 19% ES jauniešu norādījuši, ka pēdējo trīs gadu laikā nav vispār piedalījušies vēlēšanās. Latvijas jaunieši šādu variantu atzīmējuši vien 10% gadījumu. Tomēr 16% ES jauniešu norādījuši, ka vēlēšanās nav piedalījušies tādēļ, ka to laikā nav bijuši pietiekami veci, lai to darītu. Latvijā šādu variantu izteikuši 13% jauniešu.

Savukārt 2% ES jauniešu nespēja atbildēt, vai ir balsojuši. Latvijā - 1%.