PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 09. decembris

Sarmīte, Tabita

11023.jpeg
Foto: bialasiewicz / 123RF
Lielākais finansējuma pieaugums paredzēts Eiropas Brīvprātīgā darba projektu īstenošanai. Finansējums kopumā ir teju par miljons eiro vairāk nekā pērn. 

Saskaņā ar “Erasmus+” programmas vadlīnijām projektu pieteikumu iesniegšanas konkursi 2017. gadā notiks trīs reizes: līdz 2. februāra, līdz 26. aprīļa un līdz 4. oktobra plkst. 13:00 pēc vietējā laika. Tīmekļa vietnē Jaunatne.gov jau pieejamas projektu elektroniskās pieteikumu veidlapas latviešu un angļu valodās, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra informē, ka 2017. gads ir jau ceturtais gads programmas “Erasmus+” ciklā, kas kopumā ilgst no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Programmā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ir iespējams īstenot projektus trīs pamatdarbībās: pirmā – “Personu mobilitāte mācību nolūkos” (mobilitātes veids “Jauniešu apmaiņas”, ”Eiropas Brīvprātīgais darbs”, “Stratēģiskais Eiropas Brīvprātīgais darbs”, “Jaunatnes darbinieku mobilitāte”); otrā – “Stratēģiskās partnerības jaunatnes jomā”; trešā – “Strukturētais dialogs: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās”.

IZM vērš uzmanību, ka 2017. gadā ir izmaiņas 2. pamatdarbības projektu iesniegšanas termiņos: Stratēģiskās partnerības inovāciju atbalstam – līdz 26. aprīļa plkst. 13:00 pēc vietējā laika; Stratēģiskās partnerības labas pieredzes apmaiņas atbalstam (t.sk., Starptautiskās jauniešu iniciatīvas) – līdz 2. februāra un 4. oktobra plkst. 13:00 pēc vietējā laika.

Pirmais projektu konkurss – līdz 2. februārim

Šī gada pirmajā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu konkursā (līdz 2017. gada 2. februāra plkst. 13:00) Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai tiešsaistē var iesniegt projektu pieteikumus šādos projektu veidos: Jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgais darbs, Jaunatnes darbinieku mobilitāte, Stratēģiskās partnerības projekti labas pieredzes apmaiņas atbalstam, kā arī Strukturētā dialoga: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās projekti.

2017. gada pirmajā projektu konkursā pieejamais finansējums:

1. pamatdarbībā (Jauniešu apmaiņas projektiem, Eiropas Brīvprātīgā darba projektiem, Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem) 768 903,30 eiro.

2. pamatdarbībā (Stratēģiskās partnerības projekti jaunatnes jomā) 97 979,87 eiro.

3. pamatdarbībā (Strukturētais dialogs: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās projektiem) 35 969,34 eiro.

Par pieteikšanos “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras tīmekļa vietnē (sadaļā “Erasmus+” izvēlētā projektu veida apakšsadaļā “Dokumenti”) pieejamas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu elektroniskās pieteikuma veidlapas latviešu un angļu valodās, kas nepieciešamas 2017. gada 2. februāra projektu konkursam.

Par atbalsta iespējām

Lai veiksmīgi sagatavotu un iesniegtu projekta pieteikumu līdz nākamajam projektu konkursam – 2. februārim – IZM aicina konsultēties ar aģentūras darbiniekiem.

Ja, rakstot projektu pieteikumus, rodas papildus jautājumi, iespējams izmantot Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras sniegtos atbalsta pasākumus: konsultācijas (elektroniski/klātienē); “atvērtās otrdienas” (katra mēneša pēdējā otrdiena no plkst. 9:00 līdz plkst. 16:00); informatīvos pasākumus un starptautiskās apmācības (par aktuālajām apmācībām un pasākumiem seko līdzi informācijai mājaslapā).

Programma „Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu.