PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

8535.jpeg
Foto: nithid / 123RF
Finanšu ministrija (FM) neatbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto jauno pedagogu atalgojuma modeli.

FM norādījusi, ka nav izprotams tā ekonomiskais pamatojums, tādēļ neatbalsta noteikumu projekta "Pedagogu darba samaksas noteikumi" tālāko virzību, jo IZM piedāvātais pedagogu darba samaksas modeļa risinājums nav sabalansēts ar valsts un pašvaldību finansiālajām iespējām, informē ziņu aģentūra LETA.

FM secinājusi, ka piedāvātais normatīvais regulējums paredz, ka atsevišķām pašvaldībām mērķdotācijas apmērs pedagogu darba samaksas nodrošināšanai būtiski samazināsies, kas varētu prasīt būtiskus ieguldījumus no pašvaldību budžetiem. FM eksperti secinājuši, ka IZM nav piedāvājusi nosacījumus, kādā veidā būtu iespējams samazināt piedāvātā pedagogu darba samaksas regulējuma izmaiņu ietekmi uz pašvaldību budžetiem, piemēram, piedāvājusi nosacījumus to pakāpeniskai ieviešanai ne tikai attiecībā uz darba samaksu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, bet kopumā.

Turklāt, ņemot vērā to, ka IZM noteikumu projektam nav pievienojusi aktuālākos piedāvātā pedagogu darba samaksas modeļa detalizētus aprēķinus un skaidrojumus, nav saprotams šī modeļa ekonomiskais pamatojums, rezumē FM eksperti.

Tikai pēc detalizētu aprēķinu un skaidrojumu saņemšanas būs iespējams novērtēt modeli pēc būtības, atzīmē FM.

IZM izstrādātais jaunais pedagogu atalgojuma modelis šodien tiek skatīts Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, kā arī Sociālo un darba lietu komisijā, kur savus iebildumus pret jauno risinājumu paudīs arī FM.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile iepriekš informēja, ka jaunajam pedagogu atalgojuma modelim, pēc jaunākajiem aprēķiniem, šogad būs nepieciešami 9,8 miljoni eiro, savukārt nākamajam gadam - 29,4 miljoni eiro.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība prasa pilnveidot jauno pedagogu darba samaksas modeli, atliekot tā ieviešanu līdz 2016.gadam.