PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. aprīlis

Armanda, Armands

507707be-83e3-443a-a190-ef18e3c3a747.jpg
Foto: Photo by Daniel Truta on Reshot
Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai valdībā virzīs grozījumus par iespēju internātskolas finansēt pašvaldībām, kuru audzēkņi mācās šajās izglītības iestādēs.

Kā šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pavēstīja FM valsts sekretāra vietniece Jolanta Plūme, tiks virzīti grozījumi, kas ļautu pašvaldībām šo finansēšanu veikt, izmantojot savstarpējos norēķinus.

Šāds ierosinājums tika izteikts, komisijā apspriežot atsevišķu internātskolu situāciju, kurās apmēram trešdaļa audzēkņu ir no citām pašvaldībām. Attiecīgais finansējums nepieciešams līdz 31.augustam, pēc kura attiecīgās internātskolas tiktu reorganizētas vai likvidētas, informē aģentūra LETA.

Kā ziņots, atbilstoši Izglītības likuma pašvaldību internātskolas uzturēšanu valsts turpina līdzfinansēt līdz 2018.gada 31.decembrim. Ņemot vērā, ka, sākot ar 2019.gada 1.janvāri pašvaldībām būs no sava budžeta jānodrošina internātskolas uzturēšanas izdevumi, ir pašvaldības, kuras ir pieņēmušas lēmumu par internātskolu slēgšanu.