Ministrijai ir nosūtīts pieprasījums sniegt papildu informāciju un par pārbaudes tālāko gaitu tiks pieņemts lēmums pēc materiālu saņemšanas.

IZM ir noslēgusies dienesta pārbaude par portāla Skolas.lv projektu, secinot, ka projekts nav izdevies, jo ministrijā trūcis administratīvās kapacitātes, ka arī slikti strādājis projekta vadītājs. IZM pārmetumus projekta vadītājam nosūtījusi Ģenerālprokuratūrai, lai tā izvērtē, vai projekta gaitā ir veiktas kādas kriminālas darbības, informē ziņu aģentūra LETA.

Premjerministre Laimdota Straujuma paudusi sašutumu, ka konstatēta tikai projekta vadītāja atbildība, lai gan projektu uzraudzīja gan IZM valsts sekretārs, gan valsts sekretāra vietnieki un citas atbildīgās amatpersonas.

Savukārt IZM pārstāve aizbildinājusies, ka lielākā daļa ar Skolas.lv projektu saistīto amatpersonu darbu ministrijā ir pametušas, tāpēc IZM arī vērsusies Ģenerālprokuratūrā.

IZM secinājusi, ka projekta izmaksas ir 3 553 535,05 eiro. Skolas.lv plānotie rezultāti nav sasniegti un valstij ir nodarīti būtiski zaudējumi. Tā kā projekta īstenošanā dažādās atbildības pakāpēs ir bijis iesaistīts ļoti liels cilvēku skaits, dienesta pārbaudes detalizēts ziņojums tiks nosūtīts tiesībsargājošām iestādēm profesionālai izvērtēšanai un vainīgo saukšanai pie atbildības atbilstoši nodarījumiem.