Ministre norādīja, ka radošums raksturīgs cilvēcei kopš tās pirmsākumiem. Tomēr, ja uzdevumu augstumos nav bijusi ne ģimene, ne skola, bērna radošums tiek nomākts. "Pašlaik ir mainījusies globālā koncepcija, domājot par sociālo un radošo prasmju attīstību. Cilvēkiem, kas veidojušies sabiedrībā, kur valda stereotipi, šodien nav viegli. Tādēļ esmu gandarīta, kad radošuma izpausmes redzu ikvienā skolā, kur viesojos. Mūsu bērnu radošumu attīsta arī interešu izglītība, kas Latvijā ir augstā līmenī," atklājot radošās darbības nedēļu radi!2014, atzina Ina Druviete.

Radošās darbības nedēļa radi!2014 no 12.maija līdz 18.maijam jau ceturto gadu notiek visā Latvijā. IZM ir tās organizētāju stratēģiskais partneris. Šogad nedēļa ir veltīta dizainam un dizaina domāšanai.

Tās laikā IZM kopā ar sadarbības partneriem organizē izglītības konferenci Nākotnes skola sākas šodien. Konferenci nākamnedēļ, 14.maijā, atklās I. Druviete.

Konferences mērķis būs sekmēt izpratni par inovatīvu pieeju mācību procesā, īpaši pievēršoties dizainam un dizaina domāšanai. Konferences praktiskajā daļā ieplānotas darbnīcas, kurās ar dizaina domāšanas metodēm tiks meklētas idejas skolas vides uzlabošanai un radošuma attīstīšanai mācību procesā starp skolēnu un skolotāju.