PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

8576.jpeg
Foto: Publicitātes foto.
Lūk, ko par iespējām un uzdrīkstēšanos domā personības, kuru stāsti lasāmi grāmatā Kā gūt panākumus Latvijā. 

“Dzīvē un karjerā ir iespējams pilnīgi viss, tikai jāatrod mērķis un joma, kas paša sirdij ir tuva.” Šo atziņu pauž katra no 20 personībām, kuru pieredzes stāsti lasāmi grāmatā Kā gūt panākumus Latvijā. 27. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, piedaloties dažādu nozaru profesionāļiem un sabiedrībā atpazīstamām personām, tika svinēti grāmatas atvēršanas svētki.

“Stāsts par grāmatas tapšanu aizsākās pirms pāris gadiem,” pasākuma laikā viesiem atklāja grāmatas idejas autors un projekta vadītājs Kārlis Sīmanis. “Viesojoties pie radiem Limbažu rajonā, es sapratu, ka daudziem jauniem cilvēkiem blakus trūkst gudru cilvēku pie kā vērsties pēc padoma karjeras izvēlē. Savukārt, darbojoties korporācijā, biju novērojis, ka ikviens cilvēks, kurš dzīvē ir guvis panākumus, labprāt uzmundrina un iedrošina tos, kuriem sasniegumu ceļš vēl ir tikai priekšā. Radās jautājums: ko darīt, lai abas puses satiktos?”

Atbildi uz jautājumu Kārlis atrada, uzsākot darbu pie projekta, kura ietvaros uzrunāja dažādu nozaru izcilniekus, kas guvuši panākumus Latvijā. Kārļa aicinājumam atsaucās personības, kuru vārdi sabiedrībai ir labi zināmi: SIA Pure Chocolate valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Pēteris Žimants; AS Lauma Lingerie vadītāja Linda Matisone; uzņēmējs, SIA Primekss vadītājs Jānis Ošlejs; Draugiem.lv dibinātājs Agris Tamanis; finansists Harijs Švarcs; SIA MADARACosmetics līdzīpašniece un vadītāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere; uzņēmēja Aiva Vīksna; reklāmas guru Gatis Mūrnieks; zvērinātu advokātu biroja Vilgerts vadītājs Gints Vilgerts;skeletonists, seškārtējs pasaules čempions Martins Dukurs; acu ķirurgs, Dr. Lūkina acu klīnikas OCCO īpašnieks un vadītājs Dr.Fēlikss Lūkins; programmētājs, uzņēmuma Infogr.am līdzdibinātājs Raimonds Kaže; Ghetto kustības dibinātājs un vadītājs Raimonds Elbakjans; restorāna Kaļķu vārti šefpavārs Raimonds Zommers; pārdošanas guru, SIA Pārdošanas skola direktors Jānis Viegliņš; mūziķis Gatis Irbe (Gacho); žurnāliste Inga Spriņģe; psihoterapeite Indra Majore-Dūšele; zinātniece Dagnija Loča un Baltijā lielākās bioloģiskās trušu fermas īpašniece Dzintra Karavaičuka.

Uzzinot par Kārļa vēlmi radīt tiltu starp zinošajiem un uzzināt alkstošajiem, visi šie cilvēki piekrita dalīties savos stāstos grāmatā Kā gūt panākumus Latvijā.

Tagad latviešu kopdarbs ir iznācis un ir nopērkams grāmatnīcās JānisRoze, ValtersunRapa, Globuss un citās grāmatu tirdzniecības vietās visā Latvijā. Vienlaicīgi ar drukāto versiju klajā tika laista arī e-grāmata, kas pieejama lasīšanas platformā Fabula.im.

“Šī grāmata nav domāta tikai jauniešiem – tā ir jālasa visiem,” īpaši pasākumā uzsvēra grāmatas atbalstītājs Ghetto Daddy Raimonds Elbakjans. “Ir ļoti daudz cilvēku, kuri arī 50 gados maina nodarbošanos un uzsāk savu biznesu.” Sava sociālā tīkla Facebook profilā Raimonds pēc pasākuma ir ierakstījis: “Šodien bija īpaša diena. Īpaša diena tāpēc, ka dzīvē vēl neesmu no vāka līdz vākam izlasījis nevienu grāmatu, bet kopā ar biedriem Kārli [autors] un Santu [izdevēja] esam izdevuši pirmo grāmatu. Kāpēc izdevām kopā? Jo tā ir pirmā grāmata, kuru patiešām gribu izlasīt no pirmā līdz pēdējam teikumam. Milzīgs paldies visiem, kas piedalījās grāmatas tapšanā!”

Izdevniecība White Book lepojas ar paveikto un saka paldies autoram, atbalstītājiem un visiem, kuri piedalījās grāmatas izdošanā. “Mēs esam gandarīti par katru grāmatu, kas no pirmā līdz pēdējam vākam ir tapusi tepat Latvijā,” uzrunas laikā minēja izdevniecības vadītāja Santa Svaža.

Ikviens grāmatas lasītājs tiek aicināts izteikt domas par iegūtajām atziņām un darbiem, kas padarīti, iedvesmojoties no izlasītā. Autors, izdevniecība un ikviena projektā iesaistītā persona priecāsies par atsauksmēm sociālajos tīklos, kas atzīmētas ar mirkļbirku #kagutpanakumuslatvija