PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 26. februāris

Aurēlija, Evelīna, Mētra

12298.jpeg
Foto: Pexels
Ceturtdien, 5.oktobrī, preses konferencē informēs par pirmo pieteikšanos mācībām vērienīgā Eiropas Savienības (ES) fondu projektā.

Šī projekta ietvaros ikviens strādājošs iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem varēs paaugstināt savu profesionālo kompetenci, palielināt konkurētspēju un veicināt produktivitāti, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Valsts izglītības attīstības aģentūras projektā piedāvātās mācības pieaugušajiem ir viena no iniciatīvām, kas risina Latvijas darba tirgū un tautsaimniecībā pastāvošos izaicinājumus - darbaspēka novecošanos un darba roku trūkumu ekonomikai svarīgās nozarēs, - lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam. Šī iemesla dēļ pirmās mācības būs pieejamas četrās prioritārajās nozarēs, informē aģentūra LETA.

Kopumā projekts ilgs sešus gadus, un tajā ieguldīs vairāk nekā 25 miljonus eiro no ES fondu un valsts budžeta līdzekļiem.

Preses konference notiks plkst.11.00 "Koka Rīgā", Krāsotāju ielā 12. Tajā piedalīsies izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās un Latvijas Darba devēju konfederācijas izglītības un nodarbinātības jomas vadītāja Ruta Porniece.

Projekts tiks īstenots līdz 2022.gada 31.decembrim.