PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

10336.jpeg
Foto: 123RF
Tuvojas jaunā mācību gada sākums, bet daudzās izglītības iestādēs trūkst darbinieku, visvairāk vakanču ir Rīgā.

Arī skolās tiek meklēti dažādu specialitāšu pedagogi visvairāk matemātikas, dabaszinības, mūzikas, latviešu valodas, literatūras un angļu valodas. Novados tik lielu problēmu ar kadriem nav un brīvās vietas līdz 1. septembrim izdodas aizpildīt, informē ziņu aģentūra LETA.

Rīgā un Pierīgā šobrīd ir 237 vakances, liecina Rīgas domes Izglītības, sporta un kultūras departamenta mājaslapa. Visvairāk trūkst pirmsskolas pedagogu kopumā 96, pārējās specialitātēs pieprasījums ir mazāks, taču arī ne uz vienas rokas pirkstiem skaitāms: 20 sākumskolas, 17 matemātikas, 17 angļu valodas un 11 latviešu valodas un literatūras skolotāju. Tāpat vajadzīgi ekonomikas, krievu valodas, fizikas, ķīmijas un datorzinību pasniedzēji. Ir skolas, kur meklē pat vairākus skolotājus. Piemēram, Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolā četrus, Rigas 84. un 94. vidusskolā, Valda Zālīša sākumskola un Ulbrokas vidusskolā katrā pa trim darbiniekiem. Jūrmalas Alternatīvā skola pat vairāk tur sludinājumā tās draudzīgajam kolektīvam aicina pievienoties piecus pedagogus, ieskaitot direktora vietnieku. Kopumā iezīmējas arī mūzikas pedagogu trūkums: gan pirmsskolas, gan vispārējās izglītības, gan interešu, gan ari profesionālās ievirzes mācību iestādēs (Juglas mūzikas skolā tiek meklēti pat četri speciālisti).

Ne tik liela kadru šaurība ir citās lielajās pilsētās. Piemēram, Jelgavā tiek meklēti vairāk nekā divi desmiti darbinieku, bet Liepājā vien daži. Novados situācija ir atšķirīga vienos brīvas vietas ir vairākās izglītības iestādēs, citur visas ir aizpildītas.

“Pēc vasaras brīvlaika nereti iezīmējas zināma skolotāju kustība, taču skolu direktoriem kaut kā izdodas kadrus nodrošināt. Ja arī kāds pietrūkst, to līdz 1. septembrim izdodas atrast,” skaidroja Amatas novada apvienotās Izglītības pārvaldes (tajā ietilpst arī Līgatnes, Raunas, Priekuļu, Pārgaujas, Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas pašvaldības) vadītāja D. Dombrovska. Kā izdodas nodrošināt dabaszinību skolotājus? Tāpat kā daudzviet citur laukos viņi “apkalpo” vairākas skolas dažkārt pat trīs, bet palīgpersonāls, kuriem ir ļoti maza slodze (logopēds, psihologs), pat četras.