"Katram no mums šūpulī tiek ielikts kāds talants, ko dzīves laikā cenšamies mērķtiecīgi attīstīt. Skolotājam šis talants ir ļoti īpašs, jo būt par skolotāju nozīmē uzņemties milzum lielu atbildību un kļūt par vienu no svarīgākajiem cilvēkiem mūsu dzīvē," akcentē ministrs.

Viņš norāda, ka tieši skolotāji ir tie, kam vecāki uztic savu vislielāko dārgumu - bērnus un zina, ka, pateicoties arī skolotāju pūlēm un pašaizliedzīgajam darbam, viņi izaugs par gudriem un labiem cilvēkiem.

Dombrovskis skolotājiem par nozīmīgāko un vienlaikus grūtāko darbu pateicas ne tikai kā nozares ministrs, bet arī kā tēvs. "Šodien saku paldies arī visiem tiem skolotājiem, kuru aktīvās darba gaitas jau beigušās, kā arī tiem, kuri tikai šoruden pirmoreiz satikās ar saviem skolēniem. Jūs esat un būsiet tās personības, kuras jūsu audzēkņi atmiņā un sirdīs glabās visu mūžu," saka ministrs.

"Novēlēt skolotājiem pacietību un izturību jau kļuvis par tradīciju, kas ir pašsaprotami, jo katrs esam bijuši skolas solā un zinām, cik daudz raižu varam sagādāt saviem pasniedzējiem," piebilst politiķis.

Dombrovskis arī novēl neizsmeļamu dzīvesprieku, saticību darba kolektīvos un daudz pozitīvu emociju.