PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 24. maijs

Ilvija, Marlēna, Ziedone

9244.jpeg
Foto: rawpixel / 123RF
Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzrunā organizācijas, kas aktīvi darbojas profesionālās izglītības un mācību jomā.

VIAA aicina organizācijas pieteikties konkursā  Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas saņemšanai.

Profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu var saņemt organizācijas, kas iepriekš pierādījušas spēju organizēt kvalitatīvu profesionālās izglītības un mācību mobilitāti audzēkņiem un personālam, nodrošinājušas mobilitātes projektu efektīvu un drošu finanšu vadību, kā arī izveidojušas skaidru un pamatotu institūcijas internacionalizācijas stratēģiju. Hartu piešķir uz visu Erasmus+ programmas laiku – līdz 2020. gadam.Organizācijām, kas saņems hartu, tādējādi būs iespēja pieteikties Erasmus+ mobilitātes atbalstam vienkāršotā kārtībā.

„Aicinām iepazīties ar pretendentiem izvirzītajām prasībām par jau īstenotajiem profesionālās izglītības un mācību mobilitātes projektiem. Īpašu uzmanību lūdzam  pievērst institūcijas Eiropas internacionalizācijas stratēģijai, kas obligāti jāpievieno hartas pieteikumam, kā arī pieteikuma satura kvalitātei,” uzsver VIAA Eiropas Savienības Izglītības programmu departamenta direktore Ennata Kivriņa.

Pieteikumuiesniegšanas termiņš ir 2016. gada 19. maijs (plkst. 12:00 pēc Briseles laika). Pieteikuma veidlapa aizpildīšanai tiešsaistē būs pieejama 2016. gada martā, šobrīd tā pieejama PDF formātā. Plašāka informācija par Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu pieejama VIAA mājaslapā. 2016. gada sākumā VIAA organizēs semināru par pieteikumu sagatavošanu, iesniegšanu un vērtēšanas kārtību.

Iepriekšējā konkursā VIAA saņēma deviņus pieteikumus, un pēc to tehniskās atbilstības un kvalitātes vērtēšanas, profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu piešķīra vienai institūcijai – Valmieras tehnikumam.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā institūcija par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem vairāk var uzzināt Erasmus+ mājaslapā un VIAA mājaslapā.