PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

9447.jpeg
Foto: Dglimages / 123RF
Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) izsludinājis mērķprogrammas konkursu iniciatīvas "Latvijas skolas soma" satura radīšanai.

Iniciatīvas mērķis ir sekmēt tādu profesionālās mākslas mazo formu projektu radīšanu, kas vērsti uz bērnu un jauniešu auditoriju no 1. līdz 12.klasei, veicinot izpratni par Latvijas valsts vērtībām, kultūru un mūsdienu radošajiem procesiem, sekmējot piederības izjūtu un vēlmi līdzdarboties.

Mērķprogrammas pieteikumus izvērtēs ekspertu komisija, kurā darbojas Aija Tūna, Laura Miķelsone, Ineta Upeniece, Ieva Gaņģe, Vivita Eiklone, Inga Saksone, Kārlis Krūmiņš, Inga Pērkone-Redoviča un Ilze Kundziņa.

Pieteikumus mērķprogrammas finansējuma saņemšanai elektroniski var iesniegt līdz 2018.gada 9.februārim, bet pa pastu - līdz 5.februārim.

Konkursā var piedalīties tikai juridiskas personas.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" norišu rīkošanai nepieciešamo izmaksu, tostarp transportam un ieejas biļešu apmaksai, paredzēti 13,5 miljoni eiro jeb 40% no valsts simtgadei plānotā papildu finansējuma piecu gadu laikā, sākot ar 2018.gadu.

Iniciatīvas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu, kā arī attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

"Latvijas skolas somas" finansējumu plānots novirzīt pašvaldībām proporcionāli skolēnu skaitam, lai tās kopā ar skolām plānotu efektīvāko līdzekļu izlietojumu.

Iniciatīvai piešķirto finansējumu izmantos kultūras, mākslas novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem mācību procesā, skolā notiekošo profesionālo radošo projektu, izrāžu, performanču, darbnīcu un citu norišu izmaksām, jaunu piedāvājumu radīšanai kultūras, kultūrvēstures un izglītības jomā, kā arī sadarbības sekmēšanai starp kultūras un izglītības nozarēm un pašvaldībām.