Tomēr patlaban spēkā esošais tiesiskais regulējums neparedz ierobežojumus skolām pieņemt šāda veida materiālus, vēsta ziņu aģentūra LETA.

DP norādīja, ka tā jau iepriekš ir konstatējusi, ka dažādas ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu organizācijas dāvina Latvijas izglītības iestādēm gan pretrunīgi vērtējamas grāmatas, gan videomateriālus. Zīmīgi, ka arī iepriekšējos gados šādi dāvinājumi ir veikti neilgi pirms 9.maija pasākumiem.

DP ir saņēmusi no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vēstuli par konkrēto gadījumu, to izvērtēs atbilstoši savai kompetencei un sniegs atbildi. DP gan norāda, ka jau iepriekš ir informējusi atbildīgās amatpersonas un institūcijas par ilgtermiņa riskiem nacionālajai drošībai, ko rada šāda veida materiālu izplatīšana Latvijas skolās. Proti, skolēniem Latvijai nozīmīgi vēstures notikumi tiek skaidroti tendenciozi un sagrozīti, apšaubot Latvijas valstiskuma kontinuitāti un leģitimitāti. Tas savukārt mazina jauniešu saikni ar valsti un vairo sabiedrības šķelšanos jautājumā par Latvijas valstiskuma pamatprincipiem.

Patlaban spēkā esošais tiesiskais regulējums neparedz ierobežojumus izglītības iestādēm pieņemt šāda veida materiālus, tāpēc DP atkārtoti pauž atbalstu diskusijai par tiesiskā regulējuma pilnveidošanu nolūkā veicināt izglītības sistēmu pārraugošo iestāžu spējas efektīvi novērst ilgtermiņa riskus nacionālajai drošībai.