PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

Janvārī aicina piedalīties eTwinning organizētajās bezmaksas aktivitātēs pirmsskolas izglītības iestādēm
Janvārī aicina piedalīties eTwinning organizētajās bezmaksas aktivitātēs pirmsskolas izglītības iestādēm
Foto: pexels
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicina pirmsskolas pedagogus, izglītības iestāžu vadību un citu interesentus pieteikties dažādām tiešsaistes aktivitātēm. Tiešsaistes semināru laikā varēs uzzināt par pirmsskolas vecuma bērnu emociju regulāciju un iepazīties ar kolēģu pieredzi nacionālu un starptautisku eTwinning sadarbības projektu organizēšanā. Aktīvākajiem skolotājiem būs iespēja tīkloties ar kolēģiem no Latvijas un Eiropas ar mērķi plānot un īstenot nacionālus vai starptautiskus mācību projektus. Visi pasākumi ir bezmaksas.

eTwinning janvāra mēnesī organizē gan informatīvas, gan praktiskas aktivitātes, kuru mērķis ir palīdzēt pirmsskolas pedagogiem attīstīt savas profesionālās prasmes un sniegt iespēju ieviest radošu, inovatīvu un starptautisku mācību savās  izglītības iestādēs ar eTwinning mācību projektu palīdzību. 18. janvāra vebinārā pirmsskolas pedagogi uzzinās vairāk par bērnu emociju regulāciju, bet 25. janvārī veiksmīgu projektu īstenotājas un pirmsskolas pedagoģes dalīsies savā pieredzē par to, kā labāk īstenot projektus. Savukārt 17. janvārī pedagogiem būs iespēja meklēt projektu partnerus nacionāliem mācību projektiem, bet 31. janvārī – starptautiskiem projektiem. 

Piesakies dalībai bezmaksas vebināros

18. janvārī plkst. 18:00 notiks eTwinning vebinārs “Kā tikt galā ar emocijām pirmsskolā?”. Pasākumā ar savu pieredzi dalīsies Baiba Kalnciema, psiholoģe (Mg.Psych.), pedagoģe (Mg.Paed.), (PhD can.), apzinātības programmas īstenotāja bērniem Latvijā un grāmatas “Kāpēc esmu uztraucies?” autore. Vebināra laikā psiholoģe sniegs gan teorētisku, gan praktisku ieskatu dažādos vingrinājumos, paaugstinot skolotāja efektivitāti, apgūstot profesionālās metodes un attīstot tādas personības iezīmes, kā empātiju un starp personu saskarsmes prasmes. Nodarbības laikā katram būs iespēja praktiski piedzīvot apzinātībā balstītas sajūtas, kas palīdz izprast sevi dziļāk, regulēt emocijas un mazināt trauksmi, jo tikai pieredzot paši, mēs varam dot citiem.  Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Plašāka informācija un reģistrācijas anketa šeit.

25. janvārī plkst. 18:00 notiks vebinārs par eTwinning sadarbības projektu pieredzi pirmsskolās. Pasākumā pusotras stundas garumā pedagogi varēs iepazīties ar veiksmīgi īstenotiem nacionāliem un starptautiskiem eTwinning sadarbības projektiem pirmsskolās, papildināt savas zināšanas un darba metodes, lai labāk īstenotu savus sadarbības projektus. Šis vebinārs sniegs iespēju interesentiem iepazīties ar eTwinning projektiem, kā arī būs iespēja smelties iedvesmu un idejas saviem eTwinning projektiem. Vebinārā ar savu pieredzi dalīsies divas pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāves: Dita Holla (Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” sporta skolotāja) un Kristīne Salīte (Ludzas novada Blontu pagasta pirmskolas izglītības iestādes skolotāja). Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Plašāka informācija un reģistrācijas anketa šeit.

Uz katru vebināru jāreģistrējas atsevišķi. Visi vebināri tiks straumēti arī Latvijas eTwinning Facebook lapā, vebināra ieraksti tiks publicēti arī YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē.

Projektu partneru tirdziņi

17. janvārī plkst. 18:00 aicinām pirmsskolas pedagogus piedalīties nacionālā tiešsaistes tirdziņā, kura laikā būs iespējams atrast projektu partnerus no citām Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēm savām jaunā gada iecerēm. Aicinām piedalīties pedagogus gan ar jau izstrādātām projekta idejām, gan arī tos, kuriem ir vēlme darboties, bet trūkst idejas un sadarbības partneru. Šī ir lieliska iespēja pedagogiem izmēģināt projekta metodi savā mācību darbā, nesatraucoties par svešvalodu zināšanām. Gaidīti ir gan iesācēji, gan pieredzējuši eTwinning projektu īstenotāji. Pieteikšanās līdz 10. janvārim. Plašāka informācija un reģistrācijas anketa šeit.

Savukārt 31. janvārī plkst. 18:00 norisināsies starptautiskais projektu partneru tirdziņš. Šajā projektu partneru tirdziņā aicinām piedalīties pedagogus, kuri vēlas lielāku izaicinājumu vai meklē potenciālos projektu partnerus “Erasmus+” projekta īstenošanai. eTwinning cieši sadarbojas ar “Erasmus+” un eTwinning skolu sadarbības projekts ir lieliska iespēja pārbaudīt partneru uzticamību pirms ķeraties klāt pie lielākiem projektiem.  Tirdziņā piedalīsies pedagogi un atbalsta personāls no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Serbijas. Pieteikšanās līdz 24. janvārim. Plašāka informācija un reģistrācijas anketa šeit.

Par eTwinning

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā “Erasmus+” aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning reģistrējušies aptuveni viens miljons skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem šeit.