PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

12223.jpeg
Foto: 123RF Stock Phot
Jautājumu par pedagogu izglītības programmas "Iespējamā misija" finansēšanu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) cer atrisināt tuvākajās nedēļās, pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Visi dokumenti jau iesniegti izskatīšanai valdībā, taču Finanšu ministrija tam ir sniegusi negatīvu atzinumu. Jautāts par to, vai negatīvs atzinums saistīts ar atteikumu piešķirt nepieciešamos līdzekļus, K.Šadurskis norādīja, ka "Finanšu ministrija nekad tā neraksta - viņi lūdz precizēt šo vai to un neatbalsta virzību esošajā variantā".

Norādot uz sarunu nepieciešamību ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu un Ministru prezidentu Māri Kučinski, K.Šadurskis norādīja, ka šajā nedēļā šis jautājums valdības sēdē vēl netiks skatīts, bet pēc nedēļas jautājums gan jau varētu tikt iekļauts Ministru kabineta darba kārtībā.

Jau vēstīts, ka "Iespējamā misija", kas jau desmito gadu gatavo jaunos skolotājus, bija apturējusi jaunu dalībnieku uzņemšanu, jo programmas turpināšanai trūkst aptuveni 93 000 eiro, iepriekš vēstīja laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze".

Programmas direktore Edīte Millere bija uzsvērusi, ka patlaban visas cerības esot uz valdības atbalstu, tomēr skaidras atbildes vēl nav, informē aģentūra LETA.

K.Šadurska preses sekretārs Mārtiņš Langrāts laikrakstam apliecināja, ka IZM ir informēta par situāciju un programmai trūkstošo līdzekļu apjomu, un tiek meklēts risinājums. Tuvākajā laikā esot plānots aktualizēt šo jautājumu Ministru kabinetā, lai jau šoruden varētu uzņemt jaunus dalībniekus, neradot pārrāvumu programmas darbībā.

Kustības "Iespējamā misija" turpināšanai trūkstošo naudu tās īstenotāji cer saņemt no valsts.