PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

9209.jpeg
Foto: RTU RBS publicitātes foto.
Mācies starptautiski konkurētspējīgā augstskolā, kas pārzina darba tirgus pieprasījumu un programmas veido pēc labākajām augstākās izglītības tradīcijām pasaulē.

Šāda augstskola – RTU Rīgas Biznesa skola (RBS) – ir arī Latvijā.

Kas padara RTU Rīgas Biznesa skolu īpašu?

„RBS patiešām sagatavo starptautiski konkurētspējīgus jauniešus un mūsu kvalitātes atslēga slēpjas pieejā mācību procesam,” Skaidro RBS bakalaura programmas direktors Klaudio Rivjera (Claudio Rivera). ”Pirmkārt, mācības noris tikai angļu valodā. Otrkārt, programmas saturs tiek veidots sadarbībā ar mūsu partneraugstskolām – University of New York at Buffalo un BI Norwegian Business School. Treškārt, mācību process ir balstīts uz savstarpēju komunikāciju, diskusijām, erudīciju, darbu komandā.

RBS bakalaura programma „Vadīšana starptautiskos uzņēmumos” balstās uz ASV augstākajā izglītībā plaši izmantoto liberal arts pieeju. Tas nozīmē, ka papildus izvēlētajai specialitātei biznesa vadībā studenti apgūst arī kursus dabaszinātnēs, vēsturē, svešvalodās, mākslā, matemātikā. Šādā veidā jaunieši iegūst vispusīgas zināšanas dažādās jomās un, nonākot darba tirgū vai dibinot savus uzņēmumus, spēj veiksmīgi strādāt dažādās nozarēs.

Liberal arts kursu apguve ir arī obligāts priekšnosacījums tiem, kuri studiju ietvaros vēlas gadu pavadīt ASV. Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas studentiem tiek piedāvāti 3 studiju varianti:

  • Mācīties 3 gadus Latvijā un iegūt Rīgas Biznesa skolas diplomu;
  • Mācīties 2 gadus Latvijā un 1 gadu Norvēģijā, un iegūt dubulto diplomu no Rīgas Biznesa skolas un BI Norwegian Business School;
  • Mācīties 3 gadus Latvijā un 1 gadu ASV, un iegūt dubulto diplomu no Rīgas Biznesa skolas un University of New York at Buffalo.

Lai gan programma ir viena, tās ietvaros studentiem ir plašas iespējas specializēties un izvēlēties sev tuvāko biznesa jomu: uzņēmējdarbību, finanses, auditu, mārketingu, projektu vadību, personālvadību, kuģniecību, loģistiku, IT vadību. 

Starptautiska vide un sadarbība ar uzņēmumiem

Apmācības procesu īpašu padara arī starptautiski pasniedzēji ar praktisku pieredzi biznesā. Līdzās pasniedzējiem no Latvijas, kas savu izglītību ieguvuši ārzemēs, priekšmetus māca pasniedzēji no ASV, Lielbritānijas, Japānas, Argentīnas, Zviedrijas, Spānijas u.c. Vairāk nekā 90% pasniedzēju joprojām aktīvi darbojas biznesā, tādēļ lekcijās spēj dalīties ar savu pieredzi un sniegt studentiem ieskatu jaunākajās tendencēs dažādās industrijās.

RBS ir lieliska sadarbība ar lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, tādēļ studentiem ir iespēja studiju laikā gūt darba pieredzi labākajās prakses vietās Latvijā.

Par savu prakses pieredzi stāsta Ilze Madara Platniece, 3. kursa studente: “Rīgas Biznesa Skola ir kā pirmais solis pa karjeras kāpnēm, jo studiju laiks ietver arī praksi. Mana prakses vieta bija Microsoft, kas kļuva arī par manu darba vietu -  tagad tur strādāju par Baltijas mārketinga asistenti. Savā ikdienas darbā izmantoju  zināšanas un prasmes, kuras esmu ieguvusi studiju laikā. Rīgas Biznesa Skola ir vieta, kura sniedz studentam ne tikai zināšanas, bet arī praktiskas iemaņas, lai tas modernajā biznesa vidē būtu konkurētspējīgs un drošs.”

Kādēļ RBS bakalaura programma pagaidām nav plaši pazīstama?

„Rīgas Biznesa skola Latvijā darbojas nu jau gandrīz 25 gadus, taču līdz šim vairāk bijusi pazīstama ar prestižo MBA grādu maģistratūras studentiem. Bakalaura programma ir salīdzinoši jauna, Latvijā tiek piedāvāta tikai 3 gadus, tādēļ arī vēl nav tik pazīstama plašākai publikai. Neskatoties uz to, pēc programmas ir liels pieprasījums ne tikai Latvijā. Pie mums mācās studenti no Krievijas, Norvēģijas, Zviedrijas, ASV, Ukrainas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Vācijas, Brazīlijas u.c., kopumā vairāk kā 15 valstīm,” stāsta Una Lukjanova, RBS Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja.

Atvērto durvju diena

2015. gada 24. novembrī plkst. 16:00 notiks RBS Bakalaura programmas atvērto durvju diena. Aicinām visus interesentus paviesoties skolā, uzzināt vairāk par programmas piedāvātajām iespējām un uzņemšanas kritērijiem, satikties ar pasniedzējiem, studentiem un absolventiem.

Vairāk informācijas, kā arī reģistrēšanās pieejama RBS mājaslapā.

Atvērto durvju dienas apmeklējums Rīgas Biznesa Skolā man palīdzēja noskaidrot, vai šī universitāte ir tā mācību iestāde, kurā iegūtās teorētiskās zināšanas varēšu vienlaikus izmanot praksē. Mācību programmas un skolas piedāvāto iespēju prezentācija, kā arī sarunas ar studentiem un pasniedzējiem bija lieliska izdevība uzzināt vairāk par to, kā viss šeit norisinās, kas ir RBS Student Union un kā darbojas StartUp programma. Šie bija tikai daži no vairākiem jautājumiem, uz kuriem ieguvu atbildi. Pats svarīgākais ir izrādīt iniciatīvu un meklēt sev piemēroto skolu, izmēģinot visus informācijas avotus, ieskaitot universitāšu atvērto durvju dienas,” skolēniem iesaka Kārlis Jonāss, RBS bakalaura programmas 1. kursa students.