PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

7766.jpeg
Foto: hipproductions / 123RF
36% Latvijas iedzīvotāju pauduši viedokli, ka militārās zināšanas būtu jāapgūst ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas.

Savukārt 43% respondentu uzskata, ka Latvijā militārās zināšanas būtu jāapgūst tikai profesionālā dienesta karavīriem.

Tā secināts Aizsardzības ministrijas pasūtītajā un pētījumu centra SKDS veiktajā pētījumā Latvijas iedzīvotāju viedoklis par valsts aizsardzības jautājumiem.

Uz pētījuma jautājumu, kādā veidā Latvijā vajadzētu apgūt militārās zināšanas, gandrīz trešdaļa - 34% respondentu - atbildēja, ka militārās zināšanas jāapgūst, iesaistoties Zemessardzē, bet 24% uzskatīja, ka Latvijā ir jāatjauno obligātais militārais dienests. Savukārt 5% pētījuma dalībnieku atzīmēja, ka militārās zināšanas iegūt nav nepieciešams.

Izrādās, ka Latvijas jaunieši vecumā no 17 līdz 25 gadiem biežāk nekā caurmērā norādīja, ka militārās zināšanas būtu jāapgūst ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas. Savukārt gados vecāki cilvēki - 61 gads un vairāk - biežāk pauda viedokli, ka militārās zināšanas jāapgūst, iesaistoties Zemessardzē, un ka Latvijā ir jāatjauno obligātais militārais dienests.

Pētījums veikts 2014.gada novembrī, nejaušā izlasē visos Latvijas reģionos tiešā intervijā aptaujājot 1020 pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 17 līdz 74 gadiem, informē ziņu aģentūra LETA.