PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

8551.jpeg
Foto: loganban / 123RF
Žurnāla veidotāji vēlas radīt augstvērtīgu un mūsdienīgu izdevumu, kas spēj uzrunāt gan ar kvalitatīvu saturu, gan ar ērtu formātu. 

Sans ir literatūras un kultūras žurnāls, kas publicē jaunu un par klasiku atzītu grāmatu fragmentus, dažādus rakstus, esejas un kritikas par literatūru, kino, teātri un citiem ar kultūru saistītiem notikumiem. Tas izdots elektroniskā formātā un ir lasāms jebkurā datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī.

Jaunais žurnāls ir multimediāls, tajā ir ne tikai teksts un ilustrācijas, bet arī audiodzejas sadaļa, kurā iespējams klausīties dzeju autoru lasījumā; ar laiku tiks izmantotas arī citas digitālā formāta tehniskās iespējas, informē biedrības Publicētava pārstāvis Arturs Skutelis.

Žurnāla veidotāji uzskata, ka mūsdienu jaunā paaudze, ar to saprotot cilvēkus vecumā vismaz līdz 30 gadiem, informāciju vispirms meklē digitālajā vidē, jo dinamiskās ikdienas īsajos atelpas brīžos tā ir ļoti parocīga un ērta ātrai satura ieguvei. Tādēļ Sans tiek veidots kā aizraujošs literatūras un kultūras piedzīvojums, lasītāja ceļvedis literatūras un kultūras procesos, kas vienmēr atrodas tepat – piemēram, kabatā esošā viedtālruņa atmiņas kartē – un ir baudāms arī bezsaistē.

Žurnāla pārdošanas cena nav fiksēta – lasītājam tiek piedāvāta iespēja pašam izvēlēties, cik viņš vēlas maksāt par lejupielādi.

Sans pirmajā numurā: Anetes Konstes atskats uz LALIGABA pasniegšanas ceremoniju, Arta Ostupa un Katrīnas Rudzītes dzejoļu audioieraksti, fragmenti no Dainas Tabūnas stāstu krājuma Pirmā reize un Paula Bankovska romāna 18, Jāņa Joņeva pārdomas par e-grāmatas formātu un tā attiecībām ar tradicionālo grāmatu, Annas Andersones recenzija par Bārdu iestudējumu Dirty Deal Teatro, Ilmāra Šlāpina saruna ar amerikāņu dzejnieku Edvardu Hiršu, Evas Mozules pārdomas par studijām un dzīvi Dānijā, Mareka Ruskula (briiC.lv) darinātie zīmējumi, ceļojuma fragments no Lato Lapsas grāmatas Indija ne pa jokam. Un Pakistāna arī, Lindas Grīnbergas debija literatūras kritikā, Signes Raudives sagatavotais jaunāko e-grāmatu apskats un fragments no klasiska piedzīvojuma – Žila Verna 80 dienām ap zemeslodi.

Žurnāls Sans ir lejupielādējams EPUB datnes formātā e-grāmatnīcā Las.am un lasāms bezsaistē jebkurā lietotāja elektroniskajā ierīcē (viedtālrunī, planšetdatorā, personālajā vai portatīvajā datorā u. tml.), iepriekš uzstādot atbilstošu bezmaksas lasīšanas aplikāciju.

Žurnāla Sans izdevējs ir biedrība Publicētava. Pirmā numura izdošanu atbalsta lielākais izglītības portāls Latvijā E-klase.lv un e-grāmatnīca Las.am.

Žurnāla otrais numurs tiks izdots septembrī.