PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 30. maijs

Lolita, Vitolds

36053512602_1a8961cd9e_z.jpg
Foto: Reinis Inkēns / Saeimas Administrācija
Pārejot uz izglītību latviešu valodā un nodrošinot papildu konsultācijas mazākumtautību valodās, nedrīkst pieļaut paralēlās stundas un nemācīšanos latviski.

Tā telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Kučinskis atbalstot ieceri, ka pašvaldība piešķir finansējumu konsultācijām, lai skolēni labāk apgūtu konkrēto mācību priekšmetu. Taču nedrīkst pieļaut paralēlās mācības, kuras skolēni apmeklēs, bet neapmeklēs stundas latviešu valodā.

Kučinskis atzinīgi vērtēja pašvaldību centienus palīdzēt, lai augtu izglītības kvalitāte.

Rīgas domes vadības ideju piedāvāt papildu nodarbības mazākumtautību izglītības iestāžu skolēniem viņu dzimtajā valodā izglītības un zinātnes ministrs Kāris Šadurskis vērtē izvairīgi.

Šadurskis žurnālistiem pauda, ka tikšanās laikā galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs izstāstīja par savu ieceri pašvaldībai papildus ieguldīt līdzekļus skolēnu apmācībā. "Esmu vienmēr priecīgs par katru finansējumu, kas nonāk izglītības sistēmā - tas ir labi," teica ministrs, gan uzsverot, ka pagaidām esot ļoti grūti vērtēt Ušakova piedāvājumu, jo "informācija ir tikai no vārdiska apraksta". Ministrs lūdza Ušakovam iesniegt piedāvājumu rakstiskā un izvērstā formā, pēc kā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) to izvērtēs un dos savus secinājumus. Termiņš piedāvājuma iesniegšanai nav noteikts, skaidroja Šadurskis.

Ušakovs novembra beigs tikās ar Kučinski un Šadurski, lai darītu zināmus Rīgas pašvaldības turpmākos plānus attiecībā uz mazākumtautību skolu izglītības reformu.

Viņš paziņoja, ka no 2019.gada 1.septembra Rīgas pašvaldība pilsētas mazākumtautību skolās nodrošinās papildnodarbības mācību priekšmetu apguvei dzimtajā valodā. "Tas nozīmē, ka pēc tam, kad ir notikusi nodarbība fizikā valsts - latviešu - valodā, ja ir nepieciešams, bērns varēs doties uz papildnodarbībām, kur viņam tā pati tēma tiks paskaidrota vēlreiz - viņa dzimtajā valodā," skaidroja Ušakovs.

Saeimā valdošā koalīcija ir paziņojusi par plāniem pakāpeniski vidusskolās pāriet uz mācībām tikai valsts valodā, kam iebilst partijas, kuras pārstāv krievvalodīgo elektorātu, tostarp Ušakova pārstāvētā "Saskaņa", kas ir pie varas Rīgas domē.