PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 18. jūnijs

Alberts, Madis

6401.jpeg
Foto: wavebreakmediamicro / 123RF
Meklējot risinājumus Jūrmalas Valsts ģimnāzijas statusa saglabāšanai, pilsētas dome nolēmusi likvidēt sākumskolu "Atvase", to faktiski pievienojot ģimnāzijai.

Iepriekš vēstīts, ka par atkārtotu valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas kritēriju neizpildi četrām valsts ģimnāzijām, tostarp - Jūrmalas, draud statusa atņemšana. Patlaban Jūrmalas Valsts ģimnāzija neizpilda noteikto skolēnu skaita kritēriju 10.-12.klasē. Republikas pilsētām šajā klašu grupā jābūt ne mazāk par 180 izglītojamiem, bet Jūrmalas Valsts ģimnāzijā vidusskolas klasēs mācās 132 skolēni.

Kā informēja Jūrmalas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Imants Vasmanis, domei ir svarīgi, lai ģimnāzija arī turpmāk saglabātu savu statusu, tādēļ pašvaldība meklē situācijai risinājumus.

Ģimnāzija patlaban nodrošina pamatizglītību 7.-9.klašu posmā, bet "Atvase" - 1.-6.klašu posmā, informē aģentūra LETA.

Pamatojoties uz 2018.gadā izdarītajiem grozījumiem Vispārējās izglītības likumā, valsts ģimnāzijā var īstenot arī pilnu pamatizglītības programmu. Lai pakāpeniski palielinātu skolēnu skaitu ģimnāzijā, Jūrmalas dome 21.februāra sēdē nolēma tai pievienot Jūrmalas sākumskolu "Atvase". Pēc pārvaldes vadītāja paustā, tādējādi tiek stiprināta pamatskola un nākotnē nodrošināts pakāpenisks izglītojamo skaita pieaugums ģimnāzijas visās klašu grupās, kā arī nodrošināts racionāls un efektīvs ģimnāzijas telpu izmantojums kvalitatīvas, mūsdienu prasībām atbilstošas izglītības ieguvei.

I. Vasmanis skaidroja, ka situācijai, kādā patlaban nonākusi Jūrmalas Valsts ģimnāzija, ir vairāki iemesli, līdz ar to arī risinājums nav vienkāršs. Vienlaikus viņš norādīja, ka gan pieņemtais lēmums par "Atvases" pievienošanu, gan mūsdienīgas mācību vides nodrošināšana, līdz 2021.gada vidum īstenojot ģimnāzijas ēku un telpu pārbūvi un atjaunošanu, kā arī ģimnāzijas vadības komandas kapacitātes stiprināšanu, dodot pamatu domāt, ka ilgtermiņā ģimnāzijas darbības efektivitāte un ilgtspēja tiks nodrošināta.

Tikmēr "Atvases" audzēkņu vecāku pārstāve Santa Vītola pauda neapmierinātību, ka vecāki par skolas likvidāciju uzzinājuši tikai pēc domes lēmuma pieņemšanas. Pēc viņas teiktā, patlaban "Atvasē" mācās vairāk nekā 300 bērnu.

"Sākumskolas pievienošana ģimnāzijai nerisinās problēmu, jo viņiem trūkst vidusskolēnu. Mums nav nekas pret ģimnāziju, taču "Atvase" būtībā ir vislabākā skola Jūrmalā un darbojas jau 15 gadus. Mēs negribam pakļaut riskam savu bērnu izglītību, taču pastāv bažas, ka, apvienojoties, par "mazajiem bērniem" tiks piemirsts. Turklāt 80% - 90% mūsu skolēnu pēc 6.klases tik un tā iestājas ģimnāzijā," klāstīja S. Vītola.

Vecāki uzskata, ka ar sākumskolas likvidāciju problēma netiks atrisināta, taču bērnu izglītība cietīs, jo viņiem vairs netiks nodrošināta tik individuāla pieeja. Tāpat vecākus bažīgus dara gaidāmais ģimnāzijas telpu remonts. "Līdz ar ģimnāzijas remontu bērni tiks pārcelti uz citām telpām. Gaidāms arī blakus esošās krievu skolas remonts un arī tad bērni tiks pārcelti. Ģimnāzijai tāpat ir pietiekami daudz izaicinājumu," pauda S. Vītola.

Tomēr lielāko vecāku neapmierinātību izraisījis veids, kādā dome paziņojusi par skolas likvidāciju. Vecāki par to esot informēti sapulcē pēc domes lēmuma, bet pirms tam esot dzirdētas vien baumas. "Galvenais, ka tam visam nav pamatota plāna. Arī pati Izglītības pārvalde atzīst, ka Jūrmalā skolu tīkla optimizācijas plāna nav. Mums nav iebildumu pret ģimnāziju, taču mums neviens nav izskaidrojis, kas ar bērniem notiks remontu laikā, kā notiks mācību process. Turklāt visi dokumenti jau esot aizsūtīti uz Izglītības un zinātnes ministriju un tur dome norādījusi, ka vecāki visam ir piekrituši, kas nav taisnība," apgalvoja vecāku pārstāve.

I. Vasmanis gan šādu situāciju noliedza, sakot, ka lēmumprojekts tika sagatavots Jūrmalas pilsētas domes izveidotajā darba grupā, kurā līdzdarbojās gan abu izglītības iestāžu direktori, gan arī vecāki - abu izglītības iestāžu padomju pārstāvji.

Vecāki savākuši vairāk nekā 150 parakstus pret skolu apvienošanu un pieprasa domes lēmumu atcelt, vai vismaz nodrošināt divu līdz trīs gadu ilgu pārejas posmu, informē aģentūra LETA.

Izglītības iestāžu apvienošana iecerēta no 2019.mācību gada sākuma.