PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 04. marts

Alise, Auce, Enija

9457.jpeg
Foto: Ernests Dinka / Saeimas Kanceleja
Demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma neatbalstītu ieceri atcelt strīdīgos noteikumus par uzturu skolās.

"Mēs nevaram vienā nedēļā pieņemt, bet otrajā atcelt [šos noteikumus]," žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes sacīja L.Straujuma. Viņa uzskata, ka pie šī jautājuma jāstrādā atbildīgajām ministrijām. Ja nepieciešami kādi uzlabojumi, tie jāiestrādā, bet kopumā "nevaram pavērsties otrādi", rezumēja valdības vadītāja.

Kā ziņots, ar 1.janvāri stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas aizliedz izglītības iestādēs ēdinātājiem iepirkt produktus, kuru sastāvā ir tādas pārtikas piedevas kā konservanti, krāsvielas, saldinātāji un aromatizētāji.

Līdz ar to ražotājiem radušās problēmas, jo aizliegto piedevu sarakstā nokļuva arī dabīgās krāsvielas, kas ražotas, piemēram, no burkāniem vai bietēm.

Šajā sakarā ar protesta vēstuli atbildīgajās institūcijās vērsās Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF), informē ziņu aģentūra LETA.

Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece iepriekš informēja, ka pēc ražotāju un skolu ēdinātāju protestiem notikusi operatīva Veselības ministrijas (VM), ZM, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta un citu ekspertu tikšanās. Jau vienā no tuvākajām valdības sēdēm varētu tikt pieņemts normatīvais akts, ar kuru tiktu grozīti šie noteikumi, pauda D.Muceniece.

Arī VM paziņoja, ka strādās pie grozījumiem, lai skolās būtu iespējams iegādāties produktus, kuri satur dabīgos aromatizētājus un dabīgās krāsvielas, kā arī prasībām atbilstošu maizi, tomēr noraida iespēju kopumā atcelt jauno kārtību par uztura normām skolās.