Projektu "Heritage Latvia" Amerikas latviešu apvienība (ALA) sāka pirms desmit gadiem, papildinot izglītības ceļojumu programmu piedāvājumu, kas līdz 2007.gadam bija pieejams tikai latviski runājošiem bērniem. "Heritage Latvia" projekta mērķis ir veicināt 13-15 gadus jaunu latviešu izcelsmes angliski runājošu jauniešu interesi par Latviju un tuvināt Amerikā dzīvojošos latviski un angliski runājošos pusaudžus, informē ziņu aģentūra LETA.

Līdz 29.jūlijam, Latviju apceļo 13 jaunieši no dažādiem ASV štatiem. Vairumam šī ir pirmā reize ne tikai Latvijā, bet Eiropā. Daļa projekta dalībnieku savstarpēji iepazinušies, apmeklējot latviešu nometnes Ziemeļamerikā - Garezerā un Ņujorkas Katskiļu kalnos, stāsta pasākuma pārstāve Polīna Šķiņķe.

Ceļojuma laikā grupa vairākas dienas pavadīs Rīgā, kur iepazīs galvaspilsētas vēsturi un ievērojamākās vietas, kā ar apmeklēs Gaismas pili, Ārlietu ministriju un izzinās Zviedru ekonomikas augstskolas izglītības piedāvājumu latviešu izcelsmes studentiem no ārvalstīm.

Jauniešu pieredzi Latvijā veidos ne tikai ekskursijas galvaspilsētā, bet arī tradicionālo amatu darbnīcas, vietējo ēdienu degustācijas, dabas un kultūrvēstures izzināšana reģionos. Grupa ciemosies Siguldā, Turaidā, Āraišos, Cēsīs, Aglonā, Koknesē, Lielvārdē, Pilsrundālē, Liepājā un Alsungā. Līdz šim realizētie projekti pierādījuši, ka emocijām bagātākie notikumi ir tikšanās ar Latvijā dzīvojošajiem radiem un iepazīšanās ar latviešu vienaudžiem no reģionālām skolām.

Grupa 21.jūlijā viesosies Jersikas pamatskolā un 23.jūlijā - Aizputes vidusskolā, kur iepazīsies ar skolu mācību telpām un mācību līdzekļiem, apmeklēs vietējās piemiņas vietas, mācīsies dančus, kā arī iesaistīsies sportiskās aktivitātēs.

Ceļojuma noslēgumā - 27.jūlijā - visi vēlreiz satiksies Rīgā, kur vienosies kopīgā fotogrāfijā pie Brīvības pieminekļa, tiksies ar pārstāvjiem no ASV vēstniecības un apmeklēs atjaunoto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.