PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 04. marts

Alise, Auce, Enija

Spele_Kas_banka_ieksa_2 (002).jpg
Foto: Publicitātes foto
Ekonomikas un finanšu pratības programmas ietvaros Latvijas Banka ir izstrādājusi izzinošu spēli bērniem sākumskolas vecumā "Kas bankā iekšā?", pavēstīja Latvijas Bankā.

"Tiešsaistes spēle, kas pieejama mobilo tālruņu un datoru lietotājiem, ne tikai palīdz uzzināt par valsts centrālās bankas ikdienas darbiem, bet arī sniedz ieskatu naudas apritē, dažādos norēķinu veidos un ieguldījumu pārvaldīšanā," norādīja Latvijas Bankā.

Bērniem spēles sākumā ir iespēja izvēlēties, ar kuru no pieciem tēliem - Detektīvs, Sprīdītis, Robots, Lienīte un sunītis Ilknis - iziet visu naudas ceļu valsts centrālajā bankā, vācot dažādās vieglāk un grūtāk pieejamās vietās izvietotās monētas. Izpildot vienkāršu uzdevumu, spēlētājam tiek pavērta kāda bankas ēkas telpa un pastāstīts, ar ko tur nodarbojas, piemēram, drukā banknotes, kaļ monētas, pārbauda, vai nauda ir īsta, rūpējas, lai nauda būtu tīra, rēķina, cik daudz naudas jāizlaiž, nodrošina, ka var iepirkties gan ar banknoti, gan ar karti, pārvalda zelta un naudas krājumus, māca, kā pareizi rīkoties ar naudu un gudri saimniekot.

Pēc Latvijas Bankā minētā, spēle "Kas bankā iekšā?" kopā ar metodiskajiem ieteikumiem, kuri tiks publicēti vietnē naudasskola.lv, palīdzēs sākumskolu skolotājiem mācību darbā, audzēkņiem stāstot par naudu un tās drošu lietošanu. Tāpat izglītojošie materiāli noderēs tiem vecākiem, kuri rūpējas par bērnu finanšu pratības veidošanu no agras bērnības, informē aģentūra LETA.

"Apzinoties ekonomikas izglītotības lomu sabiedrības dzīves kvalitātēs uzlabošanā un tautsaimniecības izaugsmē, Latvijas Banka veic sistēmisku darbu ekonomiskās izglītošanas jomā. Latvijas Banka sociālo zinību skolotājiem, skolēniem, studentiem u.c. interesentiem aktīvi piedāvā dažādas iespējas izprast ekonomikas likumsakarības. Partnerībā ar citām Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas 2014.-2020.gadam īstenošanā iesaistītajām institūcijām Latvijas Banka veicina tādas sabiedrības attīstību, kurā cilvēkiem ir zināšanas par finansēm un tautsaimniecību un viņi spēj tās izmantot savas finansiālās ilgtspējas nodrošināšanai un konkurētspējas darba tirgū un labklājības paaugstināšanai, tā radot arī priekšnoteikumus sabiedrības kopējai attīstībai," norādīja Latvijas Bankā.

Zināšanu vairošanai Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas laikā īsteno vairākus projektus.