PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 31. maijs

Alīda, Jūsma

maxim-maximov-378135-unsplash.jpg
Foto: Unsplash
Latvijas ģeologu komandai un Latvijas Universitātes pētniekiem Kristapam Lamsteram, Mārim Krievānam un Jānim Karušam Antarktikas ekspedīcijas ievākto datu un paraugu analīze prasīs vismaz gadu, informēja projekta kuratore Marta Zīverte.

Latvijas ģeologu komanda Antarktikas ekspedīcijā pavadīja vairāk nekā divus mēnešus, ievācot vērtīgus nogulumu, augsnes un ledus paraugus, kā arī iegūstot datus par Argentīnas arhipelāga salu ledus kupolu biezumu, struktūru, ledus virsmas un zemledāja reljefu. Kopumā paveikts vairāk nekā iecerēts un iegūta vērtīga pētījumu pieredze Antarktikā.

Komanda trešdien ar reisu no Santjago pēc veiksmīgi aizvadītas ekspedīcijas atgriezās Latvijā, savukārt pēc diviem gadiem pētnieki plāno atgriezties Antarktikā, informē aģentūra LETA.

Latvijas Universitātes zinātnieki uzsvēra, lai turpinātu ilglaicīgus pētījumus Antarktikā, Latvijai būtu jāpievienojas Antarktikas līgumam un jāizstrādā Antarktikas pētījumu programma.

Ekspedīciju atbalstīja Latvijas Universitātes fonds ar SIA "Mikrotīkls" ziedojuma finansējumu, SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate", ražotājs SIA "Spectre Latvia", veikals "Ceļotājs", radošo risinājumu aģentūra SIA "Tribe" un fotokameru veikals SIA "Master Foto".