PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 25. jūlijs

Jēkabs, Žaklīna

10300.jpeg
Foto: gpointstudio / 123RF
Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē gatavošanās maratonu 32 labākajiem topošajiem amata meistariem 10 dažādās profesijās. 

Tādējādi mēģinās nodrošināt veiksmīgu Latvijas komandas dalību Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016.

Prasmīgākie no šiem jauniešiem pārstāvēs valsti uz starptautiskās skatuves, informē Kristīne Keiča, VIAA pārstāve.

Konkurss, kas no šī gada 1. līdz 3.decembrim norisināsies Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, pulcēs 30 valstu un 35 profesiju pārstāvjus. Latvijas komanda konkursā startēs skatlogu noformētāja, apģērbu modelētāja un izgatavotāja, grafiskā dizainera, web lapu izstrādātāja un lauksaimniecības tehnikas mehāniķa profesijā. Konkursanti sacentīsies arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju speciālista, pavāra, viesmīļa, elektriķa un mēbeļu galdnieka profesijā.

Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes pārstāve un VIAA vadītāja Dita Traidās uzsver, ka dalība prasmju konkursā EuroSkills sniedz iespēju popularizēt profesionālo izglītību un demonstrēt tās atbilstību darba pasaules vajadzībām, kā arī motivēt jauniešus izvēlēties iegūt savām interesēm un spējām atbilstīgu profesionālo kvalifikāciju.

Šobrīd labākie topošie profesionāļi kopā ar skolotājiem un arī ar nozares speciālistiem pilnveido savas prasmes tepat Latvijā, lai septembrī sacenstos par vietu nacionālajā komandā. Jauniešiem jāapgūst gan starptautiskās prasības katrā no profesijām, gan jāpiedalās profesionālās pilnveides mācībās.

Latvijas komandas pretendenti pārstāv profesionālās izglītības iestādes no Rīgas, Ogres, Liepājas, Daugavpils, Priekuļiem, Ventspils, Kandavas, Cēsīm, Vecbebriem un Rēzeknes. Tie ir ne vien prasmīgi, bet arī uzņēmīgi jaunieši, kas daudz sava brīvā laika velta tam, lai gatavotos atlases konkursiem un decembrī pārstāvētu savu valsti Gēteborgā.

Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills norisinās katru otro gadu, lai veicinātu jauniešu individuālo attīstību un izpratni par nākotnes karjeras iespējām, palielinātu interesi par profesionālās izglītības iespējām, kā arī veidotu iedvesmojošu zināšanu pārnesi starp konkursā iesaistītajiem ekspertiem, pasniedzējiem un jaunajiem profesionāļiem. Tajā var piedalīties profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi un absolventi līdz 25 gadu vecumam.

Latvijas dalību konkursā EuroSkills kopš 2010.gada koordinē VIAA.