PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Meldra, Meldris, Melisa

10927.jpeg
Latvijas komanda ar lieliskiem panākumiem startējusi Eiropas lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016.  

Godpilno otro vietu, saņemot sudraba medaļas, kā arī nomināciju Best of the Nation ieguva Ieva Blūma un Kate Stroža, kas pārī startēja modes tehnoloģijās, bet bronzas medaļas izcīnīja skatlogu noformētāja Linda Vilka, mēbeļu galdnieks Reinis Gusts un lauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns.

Medaļas par izcilību savukārt saņēma pavāre Kristiāna Šteinfelde, grafiskā dizainere Anete Aizbalte, elektriķis Andis Lācis un web lapu dizainers Igors Novickis.Latvijas komanda 28 valstu konkurencē pēc vidējo punktu skaita  kopvērtējumā  ieguva augsto un godpilno astoto vietu, iegūstot 507 punktus, kas ir virs izcilības līmeņa, informē  Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve Kristīne Keiča.

“Ar katru gadu šīs sacensības kļūst aizvien sarežģītākas un augstākas savās prasībās, jo valstu konkurence, darba apjoms un sarežģītības līmenis palielinās. Mūsu uzdevums tādēļ ir atlasīt pašus labākos, nodrošināt viņiem augstākā līmeņa sagatavošanās procesu un pilnveidot profesijā nepieciešamās prasmes. Latvijas komandas sasniegumi konkursā EuroSkills 2016  ir izcili, jo 9 no 12 konkursantiem ir ieguvuši medaļas.  Ar šādu starptautisku  konkursu palīdzību mēs veicinām konkursantu izcilību un veidojam nākotnes projekcijas viņu tālākajā karjerā. Tikpat svarīga loma ir arī ekspertiem, kuri var izplatīt tālāk informāciju par tehnoloģiju attīstību un nākotnē nepieciešamajām prasmēm. Pateicoties šiem starptautiskajiem konkursiem, visā pasaulē palielinās informētības līmenis par to, kas notiek profesionālajā izglītībā, prasmju attīstībā un industrijā,”atzīst Dita Traidās, Latvijas komandas vadītāja, WorldSkills Europe valdes locekle un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore.

29.novembrī 12 Latvijas jaunieši devās uz Gēteborgu Zviedrijā, lai lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016 demonstrētu savas prasmes. Konkurss norisinājās no 1. līdz 3. decembrim, un tajā sacentās 490 dalībnieki 35 profesijās. Vairāk nekā 70 000 skatītāju ne tikai vēroja konkursa norisi, bet arī iesaistījās prasmju paraugdemonstrējumos. Lielu interesi izrādīja arī vispārējo un profesionālo skolu audzēkņi.

Godalgotie konkursanti ir absolvējuši vai pašlaik mācās šādās Latvijas profesionālajās izglītības iestādēs:

  • žapģērbu modelētājas un izgatavotājas Ieva Blūma, Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola, un Kate Stroža, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”;
  • žskatlogu noformētāja Linda Vilka, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola;
  • žmēbeļu galdnieks Reinis Gusts, Cēsu Profesionālā vidusskola;
  • žlauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns, Priekuļu tehnikums;
  • žgrafiskā dizainere Anete Aizbalte, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”;
  • želektriķis Andis Lācis, Rīgas Valsts tehnikums;
  • žpavāre Kristiāna Šteinfelde, Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums;
  • žweb lapu izstrādātājs Igors Novickis, Rīgas Tehniskā koledža.

Konkursu organizē WorldSkills Europe sadarbībā ar valsti, kurā sacensības notiek. Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus profesionālajā izglītībā, celt profesiju un profesionālās izglītības prestižu un demonstrēt jauniešu izcilību. Konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules līmeņa konkursu WorldSkills. Iespēja startēt kādā no šiem konkursiem jauniešiem ir tikai reizi dzīvē.

Dalība EuroSkills 2016 notiek Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.