PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 30. maijs

Lolita, Vitolds

Latvijas komanda guvusi panākumus Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē (EGMO)
Latvijas komanda guvusi panākumus Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē (EGMO)
Foto: pexels
No 6. līdz 12. aprīlim Ungārijas pilsētā Egerā norisinājās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiāde (EGMO 2022), kurā Latviju pārstāvēja Milana Komisarova, Jūlija Vaikute, Agata Kuzņecova un Olita Anastasija Zadorožnaja. Dalībniecēm līdzi devās un sagatavoties palīdzēja komandas vadītāja Pārsla Esmeralda Sietiņa un vadītājas vietniece Ilze Ošiņa. Latvijas komanda startēja godam – Jūlija Vaikute no Rīgas valsts 1. ģimnāzijas ieguva bronzas godalgu, Olga Anastasija Zadorožnaja no Starptautiskās skolas Ekziperī un Agata Kuzņecova no RTU Inženierzinātņu vidusskolas ieguva atzinības rakstus.

Vēsturiski EGMO aizsākumi meklējami 2009. gadā, kad pēc Murray Edwards koledžas Kembridžā iniciatīvas tika aizsākta EGMO iecere - izveidot īpaši meitenēm paredzētu matemātikas konkursu. Pirmo reizi EGMO norisinājās 2012. gadā, un Latvija šajā konkursā piedalās jau no pašiem pirmsākumiem. Šogad olimpiādē piedalījās 57 valstis. Vairākas valstis piedalījās attālināti, piemēram, Austrālija, Brazīlija, Kanāda un citas.

Kā atzina komandas vadītāja Pārsla Esmeralda Sietiņa: “Ņemot vērā pieejamos resursus, rezultāti kopvērtējumā ir labi. Latvija ieguva 23. vietu starp 31 Eiropas valsti un 39. vietu starp 57 dalībvalstīm. Lai gan šīs rezultāts varētu nelikties ievērojams, tomēr jāņem vērā, ka Latvija ir pēc iedzīvotāju skaita mazākā dalībvalsts šogad.”

Kā katru gadu, dalībnieces uzdevumus risināja 2 dienas pa 3 uzdevumiem katrā. Pēc tēmu sadalījuma bija 2 ģeometrijas uzdevumi, 1 kombinatorikas uzdevums, 1 matemātiskās analīzes uzdevums ar nelielu skaitļu teorijas daļu, kā arī 2 uzdevumi, kuros apvienoti algebras un skaitļu teorijas elementi.

Dalībnieces šajā olimpiādē kā lielāko ieguvumu izceļ pieredzi starptautiskā līmenī, kas veicina personīgo attīstību un izaugsmi. Dalība starptautiska līmeņa olimpiādē var kļūt par pirmo soli veiksmīgas karjeras izveidē. Starptautiskajās olimpiādēs jāpierāda savas zināšanas un valodas prasmes, jāprot pielāgoties jaunai videi. Dalībniecēm bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, satikt pārstāvjus no visas pasaules un dibināt jaunus kontaktus. Kā vienu no ieguvumiem, piedaloties starptautiskā līmeņa olimpiādē, jāmin arī iespēju ceļot, apskatīt jaunas vietas un iepazīt citu kultūru.

“Latvijas komandai kopsummā izdevās iegūt punktus katrā no uzdevumiem, tostarp 3. un 6. uzdevumā, kas tradicionāli ir grūtākie uzdevumi katrā no rēķināšanas dienām,” stāsta komandas vadītāja P.E.Sietiņa, “Šogad sasniegtie rezultāti ir labi, īpaši ņemot vērā pēdējo divu gadu situāciju pasaulē un attālināto gatavošanās procesu gan EGMO 2022, gan citām matemātikas olimpiādēm.”

Latvijas skolēnu dalība olimpiādē īstenota ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.