Tā galvenā balva ir ceļojums divām personām uz saulaino Itāliju. 

Pēc diviem mēnešiem, 10.maijā Eiropā svinēs starptautisko Operas dienu, kuras devīze šogad ir „Ceļojums uz Operu” (Journey to the Opera). Latvijas Nacionālā opera šajā ceļojumā uz operu aicina 9.-12. klašu skolēnus. Jaunajiem skatītājiem būs iespēja piedalīties vēl nebijušā konkursā, kur galvenā balva ir ceļojums divām personām uz operas dzimteni - Itāliju.

Konkursa Ceļojums uz operu norises laiks ir no 13. marta līdz rezultātu paziņošanai 9.maijā. Pirmajā kārtā katram pretendentam jāatbild uz konkursa jautājumiem par Latvijas Nacionālo operu un operas mākslu LNO mājaslapā . Trīsdesmit labākie pirmās kārtas dalībnieki piedalīsies otrajā kārtā – eseju konkursā par Žorža Bizē operas Karmena izrādi, kuru finālisti būs aicināti noskatīties 13. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā.

Konkursam iesniegtos jauniešu darbus vērtēs Latvijas Nacionālās operas izvēlēta žūrija Latvijā pazīstamu operas žanra speciālistu, muzikologu un mūzikas žurnālistu sastāvā. Trīsdesmit labākās esejas būs publicētas Latvijas Nacionālās operas mājas lapā, kur par savu favorītu ikviens varēs nobalsot interneta balsojumā.

Latvijas Nacionālā opera jauniešiem dos iespēju ne tikai izbaudīt muzikālo ceļojumu, kas sākas brīdī, kad operas zālē izdziest gaismas, bet arī galvenajā balvā iegūt ceļojumu divām personām uz operas dzimteni Itāliju, kuru saņems divu labāko eseju autori. Pieciem labākajiem dalībniekiem Latvijas Nacionālā opera piešķirs veicināšanās balvas.

Eiropas Operas dienas notiek kopš 2007. gada. To mērķis ir piesaistīt jaunas auditorijas, svinot operas mākslas svētkus un sveicot visus šī izcilā un daudzveidīgā žanra veidotājus. Opera ir unikāls mākslas veids, kas pārkāpj gan nacionālās, gan valodas barjeras. Šogad Eiropas operas diena tiks atzīmēta jau astoto reizi. Tajā piedalīsies vairāk nekā 70 operas un teātri no 19 valstīm. Plašāka informācija par Starptautisko Eiropas operas dienu atrodama šeit.

Nolikums un plašāka informācija par konkursu Ceļojums uz operu pieejama Latvijas Nacionālās operas mājaslapā.