PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

10421.jpeg
Foto: yanlev / 123RF
Vienlaicīgi gandrīz 100 valstīs 18.septembrī sāksies starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda".

Tās misija ir iepazīstināt sabiedrību ar 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO valstis apņēmušās sasniegt līdz 2030.gadam, kā arī veicināt ikviena izpratni par tiem un iesaistīt cilvēkus sasniegšanā.

Kā informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas konsultante Liene Krīvena, akcijā piedalīsies UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas un aicinātas pievienoties arī citas Latvijas izglītības iestādes.

Pagājušajā gadā akcijā piedalījās 59 izglītības iestādes no visas Latvijas, kas īstenoja 139 mācību stundu plānus vairākos mācību priekšmetos.

Šogad starptautiskā akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" norisināsies ne tikai formālajā, bet arī neformālajā un ikdienas izglītībā. Tās organizatori aicina bērnus, jauniešus, pilsoniskās sabiedrības, izglītības un kopienu aktīvistus līdzdarboties un sniegt padomus un ierosinājumus sabiedrības, vides, ekonomikas jautājumu risināšanai.

Latvijā, sākot no 19.septembra, skolas aicinātas sagatavot mācību stundu, nodarbību, semināru, lekciju un citu pasākumu plānus par Latvijas sabiedrībai nozīmīgām un aktuālām tēmām, kas īpaši izceltas 16.ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķī - veicināt miermīlīgu un iekļaujošu sabiedrību ilgtspējīgai attīstībai, informē aģentūra LETA.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa nodarbībās aicina pētīt un diskutēt par starpkultūru dialoga veidošanu, globalizācijas un migrācijas ietekmi uz procesiem sabiedrībā, iekļaujošas un ilgtspējīgas sabiedrības pamatprincipiem un citām tēmām.