PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

9034.jpeg
Foto: racorn / 123RF
No šodienas līdz 4.oktobrim vienlaicīgi gandrīz simts pasaules valstīs norisināsies starptautiska izglītības akcija - lielākā mācību stunda. 

Tajā piedalīsies UNESCO asociēto skolu projekta dalībskolas un aicinātas pievienoties arī citas Latvijas izglītības iestādes, ziņu aģentūru LETA informēja UNESCO Latvijas nacionālās komisijas izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa.

Gatavojoties pasaules lielākajai mācību stundai, skolotāji izstrādāja globālajiem attīstības mērķiem veltītus stundu plānus. Stundas laikā bērni un jaunieši visā pasaulē kopīgi izglītosies, iepazīs globālos izaicinājumus un piedāvās savus padomus ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai.

"Izglītībā ir rodami inovatīvi risinājumi ilgtspējas problēmu risināšanā sabiedrībā, vidē un ekonomikā. Tāpēc UNESCO aicina kopt un izmantot to enerģiju, kas ir visspēcīgākā un atjaunojamākā - cilvēces izdomas spējas un bagātību. Pasaules lielākās mācību stundas akcija uzrunā bērnus un jauniešus, lai viņi iesaistās, dzīvo un domā līdzi kopīgas nākotnes veidošanā," sacīja UNESCO Latvijas nacionālās komisijas ģenerālsekretāres pienākumu izpildītāja Baiba Moļņika.

Pasaules lielākā stunda ir aicinājums pievērst uzmanību globālajiem ilgtspējīgās attīstības mērķiem, kas izstrādāti, apzinoties, ka nekad agrāk pasaules sabiedrība nav bijusi tik ciešā savstarpējā sasaistē, bet vienlaicīgi arī tik ļoti trausla. Tādēļ šie mērķi neuzrunā tikai daļu no valstīm, bet ikvienu jebkur, tai skaitā Latvijā. Temati, kam veltīt pasaules lielākās mācību stundas saturu, ir ļoti plašs. Tiem jāaptver 17 globālie ilgtspējīgas attīstības mērķi septiņos virzienos: nabadzība, veselība un labklājība, izglītība un prasmes dzīvei un darbam, taisnīga pasaule, veicinot dzimumu līdztiesību un miera kultūru, ilgtspējība un vides aizsardzība un globālā atbildība.

Visi mācību stundu plāni, kas būs sagatavoti Latvijas skolās, tiks apkopoti elektroniskā publikācijā, desmit interesantākos publicēs akcijas starptautiskajā mājaslapā.