PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 25. jūlijs

Jēkabs, Žaklīna

7777.jpeg
Foto: agencyby / 123RF
Nacionālais kino centrs (NKC) kopā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) februārī prezentēs izglītības pilotprojektu Kino skolā. 

"Tā kā sarunās ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) bija redzams, ka atsevišķu mācību priekšmetu neizdosies izveidot, izlēmām, ka vieglākais un loģiskākai solis būtu filmas integrēt jau esošajās programmās," ziņu aģentūrai LETA norādīja NKC vadītāja Dita Rietuma.

Bērniem, kuri arvien vairāk atrodas ekrānu priekšā, ir jāpalīdz, lai viņi varētu saprast filmu saturu, uzskata D. Rietuma.

Projektā plānots izmantot platformu, kurā skolotājiem un skolēniem būtu pieejama 21 filma. Skolotājiem būs izstrādāti mācību stundu plāni, savukārt skolēniem tiks piedāvātas darba lapas. Filmas varēs izmantot dažādās ar kultūru saistītās mācību stundās, pielāgojot mācību materiālus dažādām vecuma grupām.

D. Rietuma, stājoties amatā pagājušā gada marta beigās, stāstīja, ka cer uz sadarbību ar IZM, lai ieviestu skolās arī audiovizuālo izglītību, jo tieši jaunieši ir tā auditorija, kurus īpaši interesē kino.