PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. aprīlis

Jadviga, Laura

Latvijas skolēni izcīnījuši trīs medaļas Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē
Latvijas skolēni izcīnījuši trīs medaļas Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē
Foto: A.Kokina
No 14.jūlija līdz 21.jūlijam Szegedā, Ungārijā, notika Starptautiskā bioloģijas olimpiāde, kurā Latvijas komanda ieguva trīs bronzas godalgas un vienu atzinību.

Latvijas komandu veidoja Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11.klases skolnieks Toms Ekmanis, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvente Anitra Zīle, 11.klases skolnieks Mārtiņš Dāvis Apsītis un Ventspils 1.ģimnāzijas absolvents Leons Ālītis.

Par medaļām cīnījās 285 skolēni no 72 valstīm. Ekmanis, Zīle un Apsītis ieguva bronzas godalgas, bet Ālītis - atzinību, sacīja Voroņenko.

Sacensības organizēja Szegedas Universitāte sadarbībā ar Ungārijas sociālo lietu ministriju. Nedēļas laikā olimpiādes dalībnieki mērojās ar zināšanām un prasmēm bioloģijā, veicot laboratorijas darbus un risinot teorētiskos uzdevumus.

Skolēni veica četrus laboratorijas darbus dažādās bioloģijas nozarēs. "Skolēniem ļoti īsā laikā bija jāpagūst izdarīt ļoti daudz, un labāk veicās tiem censoņiem, kuriem bija spēcīgākas laika plānošanas un taktiskas lēmumu pieņemšanas prasmes. Praktiskie uzdevumi aptvēra bioloģisko datorskaitļošanu un datu analīzi, bioķīmiju, biotehnoloģiju, augu bioloģiju, ekoloģiju un dzīvnieku anatomiju," skaidroja Valsts izglītības satura centra (VISC) projektu vadītāja Liene Voroņenko.

Starptautiskā bioloģijas olimpiāde notiek kopš 1990.gada un tajā piedalās skolēni, kuri ir savu nacionālo bioloģijas olimpiāžu uzvarētāji. Latvija piedalās šajās sacensībās kopš 1995.gada, savukārt 2002.gadā olimpiāde norisinājās Latvijā. Nākamgad tā notiks no 3.jūlija līdz 11.jūlijam Sasebo, Japānā, informēja Voroņenko.

Dalība Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" atbalstu.