PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

10248.jpeg
Foto: psphotography / 123RF
Šogad starptautiskajā filozofijas olimpiādē Beļģijā piedalījās divas skolnieces no Latvijas. Viņas bija arī šī gada valsts olimpiādes filozofijā 1. vietas ieguvējas.

Olimpiādē  piedalījās Rasma Kroņkalne (Tukuma Raiņa ģimnāzija, skolotāja Loana Šulca) un Elza Mikule (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, skolotāja Signe Mežinska).

Latvijā valsts olimpiāde filozofijā notika otro reizi, bet starptautiskajai filozofijas olimpiādei (IPO) šis bija jau divdesmit ceturtais norises gads. IPO organizē Starptautiskā filozofijas biedrību federācija un atbalsta UNESCO. Šogad IPO noritēja Ģentē. No 12. līdz 15. maijam 90 skolēnu no 44 valstīm pulcējās vienā no skaistākajām Beļģijas pilsētām, informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Starptautiskajās filozofijas olimpiādēs dalībniekiem bija jāraksta filozofiska eseja kādā no Eiropas valodām: angļu, franču, vācu vai spāņu un jāpiedāvā savas pārdomas par vienu no četriem pazīstamu filozofu citātiem, izvēloties Aristoteļa izteikumu par valodu, Imanuela Kanta pārdomas par karu, Simonas Debovuāras teikto par sievietes tapšanu vai Tetsuro Vatsudži citātu par cilvēka saistību ar dabisko vidi.

Olimpiādes tēma bija “Kara un miera filozofija”. Dalībniekiem bija iespējas piedalīties darba grupās, kurās tika diskutēts par tādiem jautājumiem kā taisnīgs karš, filozofiskais pacifisms, 1. un 2. pasaules kara ietekme uz filozofiju.

2017. gada jeb 25. starptautiskā filozofijas olimpiāde notiks Nīderlandē.