Ministrija norāda, ka 2013.gadā valsts budžeta finansētās vietās bija plānots uzņemt 9061 audzēkni, bet patlaban uzņemti par aptuveni tūkstoti mazāk. Ņemot vērā līdzšinējo uzņemšanas aktivitāti un pozitīvo ziņu par Eiropas Sociālā fonda (ESF) stipendiju piešķiršanas turpināšanu, pieteikšanās termiņi profesionālās izglītības iestādēs pagarināti līdz 30.septembrim.

Šā gada 27.augustā valdība, veicot vairāku Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu pārdali, atbalstīja IZM iniciatīvu par līdzekļu novirzīšanu profesionālo skolu audzēkņu stipendijām. Tādējādi, pretēji iepriekš prognozētajam, profesionālo skolu audzēkņiem nodrošināta iespēja arī divos turpmākajos mācību gados turpināt saņemt ESF ikmēneša stipendijas 10 līdz 50 latu apmērā.

Kā atzīst iestāžu direktori, daudzu jauniešu pēdējā brīža izvēli par labu mācībām ietekmē tas, ka profesionālo skolu audzēkņi arī šajā mācību gadā turpinās saņemt ESF stipendijas.

Ministrija akcentē, ka jauni audzēkņi tiek gaidīti visās profesionālās izglītības iestādēs, bet jo īpaši Austrumlatgales Profesionālajā vidusskolā, Barkavas Profesionālajā vidusskolā, Laidzes Profesionālajā vidusskolā, Rīgas 3.arodskolā, profesionālās izglītības kompetences centros Rīgas Valsts tehnikums un Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums.