PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

9408.jpeg
Foto: alinute / 123RF
Izglītojamie vecumā līdz 12 gadiem mācību iestādes drīkst neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem.

Izglītojamie vecumā līdz 12 gadiem skolas var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem. Tas noteikts saskaņā ar noteikumiem par higiēnas prasībām izglītības iestādēm, kas īsteno vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas.

Savukārt izglītojamie vecumā no 13 gadiem izglītības iestādi var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras informācija, vairāk nekā mīnus 20 grādu sals šorīt valsts centrālajā daļā, Vidzemē un Latgalē, piemēram, Rīgā, Dobelē, Jelgavā, Bauskā, Ainažos, Skultē, Skrīveros, Rūjienmā, Priekuļos, Zosēnos, Zīlānos, Daugavpilī, Alūksnē, Gulbenē, Rēzeknē un citviet, informē ziņu aģentūra LETA.

Kā paskaidroja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča, izglītības iestādes vadība liela sala gadījumā var pieņemt lēmumu par mācību atcelšanu. Ja sals nav ilgāks par vienu nedēļu, tad mācību dienas nav jāatstrādā, pagarinot mācību gadu. Savukārt, ja liels sals turas vismaz nedēļu, tad pašvaldībām jāizdod lēmums par mācību gada pagarināšanu, tādējādi atstrādājot sala dēļ iekavētās mācību dienas. Ja izglītības iestāde nav atcēlusi mācību stundas, taču temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, lēmums par došanos uz mācību iestādi ir jāpieņem vecākiem, izvērtējot apstākļus un informējot izglītības iestādi, ja izglītojamais mācību iestādi neapmeklēs.