PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 04. marts

Alise, Auce, Enija

76510994_s.jpg
Foto: birute / 123RF
Lietuvas valdība atbalstīs labākajās pasaules augstskolās uzņemtos studentus, kas plāno pēc mācībām atgriezties strādāt Lietuvā.

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto un valdības apstiprināto aprakstu uz šādu atbalstu varēs pretendēt personas, kas iestājušās kādā no augstskolām, kuras iekļautas starp simts labākajām vismaz vienā no trim pasaules reitingiem - "Times Higher Education World University Rankings", "QS World University Rankings" un "Academic Ranking of World Universities" (ARWU).

Šāda atbalsta saņēmējam būs jāapņemas pēc studijām vismaz uz trim gadiem Lietuvā strādāt darbā, kam nepieciešama augsta zinātniskā kvalifikācija, - pretējā gadījumā viņam šie līdzekļi būs jāatmaksā.

Vienam šādam studentam paredzēts līdz studiju beigšanai gadā piešķirt līdz 20 000 eiro. Plānots, ka šogad tādu atbalstu varētu saņemt pieci cilvēki, bet vēlāk viņu skaits varētu pieaugt, informē aģentūra LETA.

Atbalsts var tikt piešķirts Lietuvas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstu pilsoņiem, kuri strādā un/vai ieguvuši pastāvīgas uzturēšanās atļauju Lietuvā, un viņu ģimenes locekļiem.

Apdāvinātu studentu atbalstīšanas kārtību ārvalstīs Lietuvas valdība reglamentējusi pēc tam, kad Seims šopavasar pieņēma attiecīgus grozījumus izglītības un zinātnes likumā, ko bija rosinājis premjerministrs Sauļus Skvernelis.

Premjers uzskata, ka šādi studenti pēc atgriešanās Lietuvā varētu strādāt gan publiskajā, gan privātajā sektorā.