PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

10892.jpeg
Foto: jasonhuang16 / 123RF
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) biedru skaits pēdējos trīs gados sarucis gandrīz par 3000 cilvēku.

Kā intervijā aģentūrai LETA pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, patlaban LIZDA ir 27 150 biedri, taču pēdējos trīs gados kopumā vērojams biedru skaita dinamikas kritums, tam samazinoties par 2800. Liela daļa jeb 1200 biedru no LIZDA aizgāja, no arodbiedrības izstājoties Latvijas Universitātei.

"Nenoliegšu, ka piedzīvojam biedru atbirumu, tomēr tas vairāk saistāms ar skolu slēgšanu un reorganizēšanu, tāpat iepriekšējās vadītājas [Ingrīdas Mikiško] laikā no LIZDA aizgāja Latvijas Universitāte - tur nekas vairs nebija glābjams. Tomēr klāt nāk arī jauni biedri - pēdējos divos mēnešos pievienojušās septiņas jaunas pirmorganizācijas," pauda I.Vanaga.

LIZDA biedri ir ne tikai pedagogi, bet arī izglītības iestāžu tehniskie darbinieki, tomēr patlaban arodbiedrībā nevar pateikt konkrētus skaitļus, cik liels ir pedagogu īpatsvars arodbiedrībā. "Patlaban to nevar precīzi pateikt - tas būs skaidrs pēc Jaunā gada, jo esam pilnveidojuši biedru anketas. Jaunā sistēma ļaus redzēt, cik biedru nāk no katras izglītības jomas un pakāpes," skaidroja I.Vanaga.

I.Vanaga norādīja, ka arodbiedrības darbība nākamajā gadā tiks vērsta uz biedru skaita kuplināšanu. Viņa sacīja, ka LIZDA iecere ir līdzināties Ziemeļvalstīm, kur 70-80% nozarē strādājošo ir arodbiedrībā. "Tad sektorā nebūtu tādas situācijas, kāda ir patlaban. Mūs vairāk respektētu. Mūsu uzstādījums ir skaitliski pieaugt," uzsvēra I.Vanaga.