LIZDA neizprot šādas rīcības pamatojumu, jo deputāti līdz šim nav varējuši budžetā rezervēt pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai nepieciešamos 12-36 miljonus eiro, šim mērķim atvēlot vien trīs miljonus eiro, informē ziņu aģentūra LETA.

"Ja Saeima atbalstīs partiju finansējuma dubultošanu, bet priekšlikumu par adekvātu finansējumu pedagogu algu modelim atstās novārtā, tad tas kārtējo reizi pierādīs, ka konkrētiem tautas priekšstāvjiem ir divas mērauklas - viena attiecībā pret sevi un otra - pret tautu", minēja LIZDA pārstāvis Edgars Grigorjevs.

Pašlaik likums nosaka, ka valsts budžeta finansējumu piešķir politiskajai organizācijai (partijai), par kuru iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju, 0,71 eiro apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi. Savukārt Saeimā iesniegtajā likumprojektā to paredzēts mainīt uz 1,42 eiro par katru iegūto balsi.

Koalīcijas iesniegtie likumprojekti paredz arī, ka partijām un partiju apvienībām, lai piedalītos Saeimas vai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, jābūt ne mazāk kā 500 biedru. Tāpat priekšlikumos paredzēts, ka politiskajām partijām, kuras vēlas piedalīties Saeimas vēlēšanās, jābūt dibinātām ne vēlāk kā vienu gadu pirms tām.

Saeima rīt lems par šo likumprojektu nodošanu komisijām, un koalīcija tos plāno atbalstīt, lai turpinātu diskusijas par šīm iniciatīvām parlamenta komisijās.