"Skolas var sarindot pēc dažādiem rādītājiem, jautājums tikai, vai, tās ranžējot pēc vienas pazīmes, iegūstam ainu, kas tiešām atspoguļo izglītības kvalitāti konkrētā skolā," ziņu aģentūrai LETA norādīja M. Jansone, uzsverot, ka pilnai ainai jāņem vērā arī citi kritēriji.

M. Jansone piekrīt, ka Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, kas skolu reitingā atrodas pirmajā vietā, nodrošina ļoti augstu izglītības kvalitāti, tomēr nav izslēgts, ka, ja topu veidotu pēc citiem kritērijiem, līdere būtu cita skola.

Skaidrojot, vai Ata Kronvalda fonda veidotais skolu reitings, kas skolas ranžē pēc olimpiāžu rezultātiem, nedala izglītības iestādes labajās un sliktajās skolās, Jansone norādīja, ka šādus jēdzienus uz izglītības iestādi attiecināt nevar.

Viņa uzsvēra, ka skolu raksturo tās izglītības kvalitāte, kas savukārt var būt izteikta dažādos kritērijos - ne tikai olimpiāžu rezultātos. M. Jansone sacīja: "Nav noslēpums, ka ir skolas, kurām piesakoties veidojas rindas." Tomēr viņa norādīja, ka ir arī tādas skolas, kuras uzņem ikvienu, lai tikai nokomplektētu klasi. Arī šis faktors, viņasprāt, būtu jāņem vērā.

Lai gan šāds reitings varētu ietekmēt skolēnu un viņu vecāku izvēli par labu kādai izglītības iestādei, M. Jansone uzskata, ka vidusskolēni kļuvuši daudz apdomīgāki, izvēloties nākamo skolu.

LETA jau ziņoja, ka portālā www.skolureitings.lv publicēts Ata Kronvalda fonda veidotais mazo un lielo skolu tops, kurā iekļautas skolas, kas uzrādījušas rezultātus olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konkursos. Reitinga pirmajā vietā lielo skolu sarakstā nosaukta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, savukārt par līderi mazo skolu vidū kļuvusi Aglonas vidusskola.