PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 18. jūnijs

Alberts, Madis

6683709625_521406dc50_b.jpg
Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja
Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa veidotā valdība lielas izmaiņas un jaunumus izglītībā un zinātnē nenesīs, vērtējot valdības deklarācijas projekta izglītības sadaļu, pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

I. Vanagas ieskatā tas nav slikti, jo tādējādi valdība plāno apņemties turpināt iesāktās reformas, kas tostarp saistītas ar pedagogu algu celšanu.

Arodbiedrības vadītāja uzsvēra, ka tagad būs jāseko, kā deklarācijā rakstītais tiks iekļauts valdības rīcības plānā, jo izglītības un zinātnes reformas arī turpmāk prasīs papildu līdzekļus no valsts budžeta, informē aģentūra LETA.

"Ja grib turpināt iesāktās reformas, vienlaikus ceļot kvalitātes kritērijus, nedrīkst aizvērt acis uz atbalstu pedagogiem, kas ietver arī algas," teica I. Vanaga.

Viņa pauda, ka kopumā deklarācijas tekstu varot vērtēt arī kā līdzšinējās valdības darba apstiprinājumu. "Ceram, ka jaunā valdība turpinās realizēt un pārņems saistības, ko apņēmās iepriekšējā valdība," sacīja I. Vanaga.

I. Vanaga gan norādīja, ka deklarācijas tekstā "izpalikusi" interešu izglītība, tāpēc pie šī jautājuma LIZDA vēl strādās.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nominējis "Jaunās Vienotības" politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu K. Kariņu.

K. Kariņa veidoto valdību pārstāvēs piecas partijas - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "KPV LV", "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK).